Informace pro zájemce o studium ve školním roce 2024/2025

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec oznamuje, že ve školním roce 2024/2025 otevře 1 třídu čtyřletého gymnázia pro nejvýše 30 žáků a 1 třídu osmiletého gymnázia také pro nejvýše 30 žáků.

Pro všechny zájemce o studium na naší škole jsme připravili „malou kuchařku“, tedy stručný přehled o možnostech, jak získat informace o naší škole a dobře se připravit na přijímací řízení.

 • MALÁ OCHUTNÁVKA
  • Navštivte naše stánky na přehlídkách středních škol v Havlíčkově Brodě (24. 10. 2023)
   a Pelhřimově (7. 11. 2023), kde získáte základní informace od přítomných zástupců naší školy.
  • Prosíme vás, abyste si našli čas na komplexnější prohlídku našich webových stránek www.gymhu.cz, kde jsou zaznamenány všechny větší akce ze života školy. Věříme, že i ze starších dokumentů stále vyzařuje přátelská atmosféra a partnerský přístup, který považujeme za naši nejcennější devízu a zároveň hlavní odlišnost od velkých škol obdobného typu.
  • Na webu české školní inspekce www. csicr.cz je zveřejněna také poslední Inspekční zpráva, která komplexně informuje o kvalitách naší školy a na kterou jsme hrdí.
 • LEHKÝ PŘEDKRM

Ve středu 29. listopadu 2023 pořádáme DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ určený k prezentaci nejzajímavějších forem práce a činností, jimiž se můžeme pochlubit. Škola bude pro veřejnost otevřena od 8.00 do 16.45.

 • HLAVNÍ PORCE PŘÍPRAVY

Stejně jako v předcházejících letech jsme připravili sérii přípravných kurzů z matematiky a českého jazyka, které se budou konat vždy od 14.30 do 16.15 hod., a to ve dnech 25. 1., 1. 2., 8. 2. a 22. 2. 2024. Kurzy se zaměří na opakování stěžejních znalostí a strategií potřebných pro úspěšné složení jednotných přijímacích zkoušek. Nepřehlédněte: Pro účast na přípravném kurzu je třeba se zaregistrovat emailem na adresu Do emailu uveďte jméno a příjmení uchazeče, školu a třídu, kterou uchazeč navštěvuje.

 • PŘIDEJTE SI

Ve čtvrtek 29. 2. 2024 pořádáme od 14.15 do 16.40 PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO pro uchazeče z 5. a 9. tříd. Uchazeči si vyzkoušejí vypracování originálního testu v reálném čase s možností zpětné vazby po opravení testů. Nepřehlédněte: Na přijímací zkoušky nanečisto je třeba se zaregistrovat na emailové adrese
 

 • MÍSTO DEZERTU

Účastníci Přijímacích zkoušek nanečisto budou mít možnost absolvovat rozbor přijímacích testů pod vedením našich vyučujících. Ve čtvrtek 7. 3. 2024 od 14.30 do 15.30 proběhne rozbor testu z matematiky a 14. 3. 2024 ve stejném čase rozbor testu z českého jazyka.

 • INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA
  • Pro individuální přípravu doporučujeme webové stránky společnosti Cermat, která zajišťuje celostátní jednotné přijímací zkoušky.
 • INDIVIDUÁLNÍ NÁVŠTĚVY ŠKOLY

Chcete-li si prohlédnout naši školu a konzultovat své dotazy s vedením školy mimo uvedený program, domluvte si individuální návštěvu školy. Provedeme Vás celou školou a podáme konkrétní informace. Telefonní číslo pro objednání návštěvy 605 301 900 (Mgr. Jiří Dalík, ředitel školy) a 777 331 489 (Mgr. Kamila Zachová, zástupkyně ředitele školy).

Humpolec má olympionika!

Probojovat se na olympiádu je snem každého sportovce. Postupová kritéria jsou však velmi tvrdá, olympijská výprava má vždy omezený počet členů a mnohdy není do poslední chvíle jasné, zda bude dlouhodobá snaha korunována postupem na světovou soutěž. Na začátku letošního roku už probíhaly zimní olympijské hry, ale na letní olympiádu také došlo. Konala se 7. – 14. 7.  v rumunské Kluži, hostila zástupce ze 107 zemí světa a byla matematická.  Jedním z 600 účastníků byl také Matěj Doležálek, který byl nominován po celostátním kole MO a nominaci potvrdil na výběrovém soustředění. Po loňském stříbrném pásmu ze Středoevropské olympiády přivezl Matěj z Kluže čestné uznání, které bylo podmíněno plným počtem bodů z alespoň jednoho ze soutěžních příkladů. Díky skvělým výsledkům je také opět kandidátem na nejvyšší ocenění v soutěži Mládí 2018. Tak jako sportovci po olympiádě hovoří o nové sezoně, tak se i Matěj už nyní připravuje na příští olympiádu. V září absolvoval již dvě matematická soustředění. Ať je letošní sezona završena stejnou vrcholnou akcí jako v loňském roce!

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

 • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
 • Matematická a čtenářská gramotnost
 • Komunikace ve dvou světových jazycích
 • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
 • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL