Sportovní soutěže po covidu – podzim 2022

Žáci naší školy se po dlouhé pauze opět zúčastnili řady sportovních akcí. A medaile na sebe nenechaly dlouho čekat.

27. 9. se chlapci vyššího gymnázia umístili na 3. místě v OK kopané.

5. 10. se tři žáci vyššího gymnázia zúčastnili soutěže Máš na to s Policií ČR a v KK v Jihlavě vybojovali 3. místo. Tím se kvalifikovali do Moravského finále (Brno, 13. 10.), ve kterém obsadili 9. místo (viz níže článek).

20. 10. byl den volejbalových nadšenců. Chlapci i dívky z vyššího gymnázia se vydali na OK do Pelhřimova, kde se především dívkám nadmíru dařilo. Skončily na 1. místě a zastínily tak 4. místo vybojované chlapci.

Zatím poslední sportovní akcí, které se humpolečtí gymnazisté zúčastnili, bylo OK florbalu. 1. 11. vyrazili chlapci nižšího gymnázia a umístili se na 10. místě. Úspěšnější byli 11. 11. jejich starší chlapečtí kolegové, kteří dosáhli na stříbrnou medaili.

Všem zúčastněným sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících soutěžích.

Sportu zdar!

Zdraví Hlaváček a Pohan

„Máš na to“

Pátý ročník náborové soutěže Policie ČR „Máš na to“ přilákal na KK do Jihlavy 130 studentů z 21 škol napříč krajem. Začalo se testem z autoškoly, následovaly fyzické testy: člunkový běh, kliky, sed – leh, běh na jeden kilometr a CMT test. Součástí náborové soutěže bylo i vyhlášení pěti nejlepších týmů. Mezi tyto týmy patřilo i naše gymnázium, které se umístilo na 3. místě a postoupilo do moravského finále do Brna. Reprezentovali Jakub Paclík, Filip Nousek a Helena Grubauerová z třídy 7.O. Tato zkušenost nám otevírá nové možnosti, kam se vydat po všeobecném vzdělání na našem gymnáziu.