Úspěch v historické soutěži Eustory

V minulém roce se několik studentů 7.O odhodlalo zapojit do celorepublikové historické soutěže Eustory. V již 13. ročníku soutěže měli různorodými způsoby zpracovat „Malé i velké dějiny 20. století“. Krom odborného textu se mohli pustit i do formy komiksu, podcastu, videohry apod.

Studenti vytvořili dva týmy, které odlišnými způsoby zpracovávaly zajímavé příběhy našich legionářů za první světové války. První tým ve složení Adéla Vidovičová, Veronika Prokůpková a Jan Pohan vypracoval v rámci soutěže Instagramový účet, na kterém zveřejňovali zážitky a obrázky vojáka tak, jak si je nastudovali z dobových pramenů. Výsledky jejich práce si ostatně můžete prohlédnout na následujícím odkazu (https://www.instagram.com/denik_spojare/). Druhá soutěžící byla pak Marie Šarfová, která se rozhodla podle dobových pramenů a rodinných vzpomínek rekonstruovat cestu svého prapředka. „Ten v mládí vstoupil do armády a bojoval společně s mnoha dalšími československými legionáři v Rusku za první světové války. Dílo sleduje jeho cestu touto nelehkou dobou, popisuje jeho myšlenky, pocity a chování ve válce, která otřásla světem…“ charakterizovala autorka. Vše zpracovala formou poutavé historické novely, která měla dle zadání soutěže přesáhnout rozsah 80 stran. Tento náročný úkol zvládla soutěžící skvěle.

Oba naše týmy se dostaly do finále soutěže, které se konalo v Ostravě pro 10 nejlepších z celé republiky. Zde své projekty studenti prezentovali, aby se ucházeli o první tři příčky soutěže. Nakonec se umístili svorně na 4. – 10. místě. Na své práce mohou být i tak právem hrdí. Jak to okomentovali samotní soutěžící: „I když jsme, nevyhráli hlavní cenu, tak si myslíme, že si ze soutěže odnášíme mnoho v podobě nabraných zkušeností a zážitků.“

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL