Teprve jaro a už se sklízí!

S jarem přichází do škol období olympiád. To je čas, kdy ti nejúspěšnější sklízí plody své práce na soutěžích v různých předmětech. Nejprestižnějšími bývají olympiády a v nich byli naši studenti letos opět velmi úspěšní.

Co se nám tedy urodilo? V matematice je žeň bohatá a na velmi vysoké úrovni. Mezi celostátní elitu pronikl Vojtěch Koten ze septimy, který přivezl zlato z kraje v kategorii A (1.-2.) a společně s o rok staršími maturanty bojoval až v republikovém kole.

Do krajského kola se také probojovala Magdaléna Křížová, která ačkoliv je z tercie, v okresním kole kategorie určené deváťákům zvítězila (1.-2.) a skvěle nás reprezentovala i v kraji (7. – 10.) se ztrátou pouhých dvou bodíků z maxima. Rozhodně se neztratili ani primáni, za které sklízeli Lukáš Kozojed a Šárka Moravcová – oba stříbrnou medaili (2.-6.) a Markétka Křikavová bronzovou (7.-8.). Sekundány nejlépe reprezentoval Josef Příhoda (4.) Za tercii se vydala do okresního kola ještě jednou Majda Křížová a znovu sklidila zlato.

Sklizeň pokračuje také v soutěži Pangea – Pavel Trtík je v kraji 8. a Lukáš Kozojed má stříbro s postupem do celostátního kola. Majda Křížová je v kraji zlatá (v republice zatím 9.) a také postupuje. Výborně si vedla i Ema Kavříková (4.), Terka Kopecká (7.), Terka Honzlová a František Boháč (8.).

Všem našim zástupcům blahopřejeme, držíme palce v dalším klání a především děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia.

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL