Po stopách historie a soutěží

Studenti naší školy navázali na úspěšné působení svých předchůdců v dějepisných projektech a soutěžích. Opět jsme se účastnili dějepisné olympiády pro základní i střední školy, kde se v obou kategoriích podařilo postoupit až do krajského kola. V nižší kategorii tak patří blahopřání Anně Jenčové (4.O) a Marku Rollovi (4.O), ve vyšší kategorii se úspěšně probojovával soutěží Aleš Hlaváček (7.O).

Dále se někteří studenti z 4.O zapojili opět do projektu Post Bellum – Příběhy našich sousedů. Finální projekt již vzniká v týmu Zuzana Zachová, Simona Ranecká, Anna Jenčová, Vanda Závodská, Karolína Siřínková a Lucie Janáčková. I další naši studenti 4.O a 7.O se v hodinách inspirují podobnými projekty a mapují příběhy našich sousedů ve 20. století a dodávají tak další střípky do skládačky naší regionální historie.

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL