Setkání s rektorem ČVUT

V pátek 16.9. se po loňských úspěších vypravila naše studentka – letos už terciánka – Magdaléna Křížová na rektorát ČVUT do Prahy. Nejenže přesvědčivě vyhrála v loňském roce okresní kolo matematické olympiády, ale také obsadila dělené 2. místo v celostátní soutěži Jáma lvová. Soutěž organizuje České vysoké učení technické. A to byl právě důvod k pozvánce do velmi zajímavé budovy na velmi zajímavé setkání. Z rukou rektora ČVUT doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka přebrala Magdalénka spolu s ostatními nejlepšími účastníky ocenění a mohla se potom zúčastnit exkurzí na různá odborná pracoviště.

Samotná návštěva 10. patra budovy CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky) je zážitkem. Prosklený výtah vás vyveze na střechu architektonicky i technicky „vytuněné“ budovy. Tam se můžete projít po střeše osázené rostlinami a kochat se výhledem třeba na chrám sv. Víta. V jejím vnitřku můžete sledovat v laboratoři robotiky činnost robotů. Na FELu potom spatřit ve speciální laboratoři divadlo blesků nebo navštívit laboratoř medicinské techniky, kde se dozvíte, jak funguje rentgen, magnetická rezonance nebo umělé plíce.

Vítězové si zaslouženě užili všechny exkurze. Naší Magdalénce blahopřejeme ke krásnému výsledku a přejeme do dalšího ročníku mnoho úspěchů.
Fotogalerie

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL