… a zase máme MaSo

Podzimní kolo velmi oblíbené týmové matematické soutěže se konalo 2. listopadu. Upgradovaný tým ve složení Lukáš Kozojed (sekunda), David Výborný a Svetoslav Vukov (oba tercie) a Magdaléna Křížová (kvarta) vyrazil opět do Prahy, aby se pokusil navázat na jarní vítězství na matfyzu na Karlově. Bezprostředně po soutěži vylíčila Majda zážitky takto:

„Cílem bylo řešit matematické úlohy, za správné výsledky získat peníze a ty potom dobrou obchodní strategií proměnit v body do celkového pořadí. Bylo to pro nás velmi náročné – jako tým jsme se setkali poprvé, vyznat se ve složitém herním prostředí nebylo jednoduché a konkurence byla veliká. I přesto jsme díky našim matematickým dovednostem, skvělé strategii a velké podpoře našeho kapitána Davida vybojovali 3. místo na Karlově a 18. místo v rámci celorepublikového srovnání. To byl nejlepší výsledek, kterého naše škola kdy dosáhla. Celý den jsme si moc užili a těšíme se na další čerstvé MaSo."

Mgr. Zita Vodová
Magdaléna Křížová

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL