Aktuality - Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec

V pátek 15. 1. 2021 budou zpřístupněny online formuláře, díky nimž si budou uchazeči moci vyzkoušet přijímací zkoušky v reálném čase z pohodlí domova. Připraveny jsou testy z češtiny a matematiky pro 5. a 9. třídu.

Formuláře budou otevřeny po celý víkend od pátku od 14:00 hodin do neděle do 18:00 hod. Bližší instrukce a odkaz pro vstup do testu obdrží přihlášení žáci emailem ve čtvrtek 14. 1. 2021.

Nejste ještě přihlášeni? Napište email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., uveďte své jméno, třídu a školu a obdržíte instrukce emailem.

Usnesením vlády ČR ze dne 23. 12. 2020 č. 1377 o přijetí krizového opatření omezila vláda provoz všech škol a zakázala osobní přítomnost žáků ve školách s výjimkou dvou nejnižších ročníků ZŠ s účinností od 27. 12. 2020 do 10. 1. 2021.

Od pondělí 4. 1. 2021 bude proto na našem gymnáziu pokračovat plná distanční výuka všech tříd podle předvánočního rozvrhu distanční výuky ze dne 30. 11. 2020. Začínáme týdnem 19 A. Rozvrh si můžete zkontrolovat v Bakalářích v Komens na nástěnkách tříd. Pro maturanty byl rozvrh vytvořen nově.  Zrušena zůstává tělesná, hudební a výtvarná výchova, žáci však mohou řešit úkoly z těchto předmětů, které jim budou zadávány do moodle, dobrovolně.

První pololetí školního roku 2020/2021 končí 29. 1. 2021. Kontrolní dny určené pro doplnění klasifikace a případné opravy známek se budou konat v pátek 8. 1., 15. 1. a 22. 1. 2021, a to buď online, nebo bude-li to možné, prezenčně. Absence a známky za první pololetí budou uzavřeny k pátku 22. 1. 2021 včetně. Pololetní porada pedagogického sboru se bude konat 27. 1. 2021. Výpisy vysvědčení za 1. pololetí obdrží žáci 28. 1. 2021 prezenčně nebo jim budou zaslány jejich skeny. Dne 29. 1. 2021 budou jednodenní pololetní prázdniny. Případné změny vyhlášené ministrem školství budou zohledněny.

Milé studentky, milí studenti, vážení rodiče!

Přestože rok 2021 nezačínáme spolu v budově školy, stále platí, že tvoříme společný tým, který se musí s aktuální nepříznivou situací vyrovnat. Spojují nás nejen neviditelné vlny internetu, na kterých probíhá distanční výuka, ale především tenké nitky přátelství, porozumění a přátelské pomoci. Přejme si, aby i v roce 2021 zůstala naše lidská síť pevná a poskytla nám všem bezpečí a radost ze života! Hodně zdraví a studijních úspěchů v nelehké době přeje vedení Gymnázia dr. A. Hrdličky.

Jídelna Rodinka upozorňuje, že všichni žáci mají v týdnu od 4. ledna 2021 obědy odhlášené. Jídelna automaticky přihlásí obědy žákům z těch tříd, které půjdou od 4. ledna 2021 do školy v závislosti na aktuální epidemiologické situaci. Individuální požadavky je třeba řešit přímo s jídelnou Rodinka.

Posunutí termínu voleb do školské rady

pondělí, 16 listopad 2020 | Napsal(a) | Rubrika Aktuality

MŠMT vydalo opatření obecné povahy, kterým prodlužuje funkční období členů školských rad středních škol z důvodu současného nouzového stavu, který fakticky neumožňuje organizaci voleb. Funkční období stávajících členů školských rad se prodlužuje tak, že skončí uplynutím 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu (viz https://www.msmt.cz/file/54148/). Až bude známý definitivní konec nouzového stavu, škola bude aktualizovat výzvu k přihlášení kandidátů z řad zástupců rodičů nezletilých studentů a z řad studentů zletilých. Vlastní volby do školské rady proběhnou po ukončení nouzového stavu a návratu žáků do školy. Termín stanoví a organizaci voleb zajistí volební komise jmenovaná ředitelkou školy.

V chorvatském Záhřebu se od soboty 21. 11. do středy 25. 11. bojovalo na Otevřeném mistrovství Evropy klubů v taekwondu. Šampionátu se zúčastnilo 783 závodníků ze 40 zemí. Pelhřimovský SK TKD Lacek obsadil v celkovém hodnocení 16. místo a z našich současných i bývalých studentů vybojovaly bronzové medaile Izabela Ranecká (třída 5.O) a Michaela Kubíková (maturantka 2020). Matěj Kaman (třída 4.A) obsadil 5. místo.

Úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních i osobních úspěchů.

Fotogalerie

   

Změna v organizaci LVVZ 2021

pondělí, 23 listopad 2020 | Napsal(a) | Rubrika Aktuality

Vážení rodiče, studenti 2.O, 5.O, 1.A.

Aktuální situace ukazuje křehkost našich dříve skálopevných jistot. Lyžařské kurzy byly každým rokem samozřejmostí pro většinu z nás. Tento rok jejich uspořádání a zajištění stojí mimořádné úsilí. Na základě současných protiepidemických opatření a vzhledem k množství zameškané látky v jednotlivých předmětech, jsme nuceni zrušit na leden plánované LVVZ. V případě dobrých sněhových podmínek plánujeme uskutečnit lyžařský výcvik formou jednodenní zájezdů do lyžařských středisek na Vysočině.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se naše náhradní plány podaří uskutečnit.

Za kabinet TV Petr Studenovský

V září a říjnu tohoto školního roku se třídy prima, sekunda a tercie zapojily do 11. ročníku česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy". S radostí a chutí vytvářelo 90 našich nejmladších studentů záložky na téma "Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze."

14. října, těsně před uzavřením nižšího stupně gymnázia, jsme stihli projekt dokončit a hotové záložky spolu s propagačními materiály naší školy i našeho města odeslat studentům partnerské školy, kterou se stalo Gymnázium v Nitře. Doufáme, že se na Slovensku budou výrobky humpoleckých studentů líbit a že se dětem podaří s tvůrci jejich záložek vzájemně spojit a komunikovat. A při dobré vůli a troše štěstí by se mohla spřátelit i obě partnerská gymnázia...

Fotogalerie

Vážení studenti, vážení učitelé!

Výzvu k zapojení do projektu naleznete pod odkazem https://vote.d21.me/cs/info/pebecko-gymhu

 

Soutěž CoVyaIT?

čtvrtek, 29 říjen 2020 | | Rubrika Informatika

Milí středoškoláci z Kraje Vysočina, v současné složité době bychom vám chtěli alespoň trochu zatraktivnit distanční výuku a dát šanci těm aktivním z vás, kteří se zajímáte o moderní IT technologie a pracujete doma na svých projektech. Proto přicházíme s konceptem rychlé a jednoduché on-line soutěže o zajímavé ceny, do které byste se mohli okamžitě zapojit.

Princip soutěže CoVyaIT?: Každý student či studentka jakékoliv střední školy zřizované Krajem Vysočina (sám nebo v týmu), který se chce zapojit do této soutěže, zpracuje youtube video o maximální délce 5 minut o vlastním technologickém projektu, na kterém pracuje doma nebo v technologickém kroužku. Video může být také o vlastním nápadu využití technologií v běžném životě, pro vzdělávání atd.

Link na video nám spolu s kontaktem zašlete do 20.11. 2020, 23:59 na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Následně vaše videa a projekty ohodnotíme a 5 nejzajímavějších se může těšit na tyto atraktivní ceny: 

  1. cena Notebook Dell Latitude 3510
  2. až 5. cena telefon Samsung Galaxy A20e

Tak neváhejte a zapojte se, otázka zní: Co vy a IT?

Vážení rodiče a studenti,
na začátku roku 2021 vyprší tříleté funkční období stávající Školské rady Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci. Volební komise, jmenovaná ředitelkou školy, bude v následujících dnech přijímat návrhy na kandidáty reprezentující rodiče a nezletilé studenty (navrhují rodiče nezletilých studentů) a na kandidáty za skupinu zletilých studentů (navrhují zletilí studenti školy). Písemné návrhy můžete zasílat na adresu Mgr. Jiří Dalík, Gymnázium Humpolec, Komenského 147 nebo je můžete doručit osobně do kanceláře školy. Každý návrh musí obsahovat jméno a příjmení navrhovatele i navrhované osoby, potvrzené vlastnoručními podpisy. Návrhy se přijímají do pátku 13. listopadu 2020. Vlastní volby budou probíhat v závislosti na epidemiologické situaci, a to buď formou prezenční, nebo formou internetového hlasování.

«ZačátekPředchozí12345678910NásledujícíKonec»
Strana 1 z 86