Sportovní kurz 8.O/4.A

„Už se dlouho nestalo, že by všichni účastníci sportovního kurzu dojeli k prameni Želivky“ – takto by šlo v jedné větě vyjádřit, jak povedený byl sportovní kurz konaný 1. až 4. září.

Navzdory silnému dešti první den, a relativně nízkým teplotám druhý a třetí den, se všichni účastníci z řad studentů 8.O a 4.A podíleli na sportovních i vzdělávacích aktivitách. Naučili se základy péče o jízdní kolo včetně výměny píchlé duše (někteří dokonce mohli tuto dovednost uplatnit v praxi hned následující den), manévrování na nafukovací kánoi, a snad i něco zajímavého o okolí řeky Želivky.

Fotogalerie

Na kole studenti urazili přes 60 km cestou k prameni Želivky (Hejlovky) a ti zdatnější skoro 80 km s menší zajížďkou na Křemešník. Cestou nechyběly asfaltové silnice, avšak mnohem atraktivnější byla projížďka zabahněným terénem, přes kořeny a kameny, rychlejšími štěrkovými úseky a nezalekli se ani průjezdu potůčkem. Zde byli majitelé kola s blatníky ve výhodě. Pokud jej tedy neztratili při sjezdu Křížové cesty na Křemešníku.

Oproti tomu byl přibližně 9km úsek řeky Želivky ze Želivi (nebo Želiva? Ani po zuřivé debatě jsme nedošli koncensu) až do Lhotic vyložená idylka. První jez byl náročnější a na svůj účet si může přidat pár převrácených lodí. „Udělat se“ ovšem není žádná ostuda a patří do života každého správného vodáka.

Co ujela oktáva, ujela i 4.A. Co sjela 4.A, sjela i oktáva. Rivalitu vyloženě „rozstřelila“ poslední aktivita, a tou byla soutěž v lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky a šipkách. Zde zvítězila třída 4.A v poměru 2 : 1 a překonala 8.O v šipkách a lukostřelbě. Vše jsme řádně oslavili grilováním všeho od masa, přes sýry, až po chleba a sušenky.

Nejen, že byly splněny všechny předsevzaté cíle, ale navíc jsme si celou akci náležitě užili a věřím, že tím ulehčili vstup do maturitního ročníku. Rád bych za třídní učitele (Matěj Kulczycki a Antonín Pustina) poděkoval všem zúčastněným studentům, na které si nemohu ani v nejmenším stěžovat. A samozřejmě i učitelům, kteří celou akci zorganizovali a dovedli úspěšně až do konce: (Kouč) Petr Studenovský, Aneta Alenková, a Pavel Prokůpek.

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL