Poznávací zájezd do Lipska

Ve středu 13. 9. podniklo 50 němčinářů poznávací zájezd do Lipska. Pojďme společně nakouknout pod pokličku tohoto vydařeného dne. 

Vyjíždíme brzy ráno, proto není divu, že se v autobuse ještě spí. Netrvá dlouho a již při východu slunce přejíždíme hranice s Německem. Cestou se ještě dovídáme pár zajímavých informací o Německu, ale to už se před námi otevírá pohled na okouzlující město – Lipsko.

Nejprve vedou naše kroky nahoru, tedy konkrétně na vyhlídku Panorama Tower. Je zde opravdu nádherný výhled. To i díky krásnému počasí, které nás celý den doprovází. Dále se procházíme historickým centrem města, kde se mimo jiné zastavujeme u staré radnice, kostela sv. Tomáše nebo třeba u sochy Johanna Sebastiana Bacha, u které nesmí chybět společná fotka. Poslední zastávkou ve městě je mohutný, secesní, 91 metrů vysoký Památník Bitvy národů. Zbytek dne pak chodíme v zábavním parku Belantis. Je zde nespočet atrakcí, tak si tu každý přijde na své.

Ale teď už z kolotočů zase zpátky na zem. Je čas jet domů. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se s malebným Německem rozloučit. Tak zase někdy příště…

Radka Váchová, 3.A

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL