Oktáva v cirkusovém šapitó

V pátek 9. února 2024 se humpolecký Spolkový dům proměnil v cirkusové šapitó. Studenti a studentky oktávy Gymnázia dr. Aleše Hrdličky pořádali svůj maturitní ples a jeho tématem byl právě cirkus. S dvacátou hodinou večerní se sálem rozezněla hudba a třicet slavnostně oděných maturantek a maturantů vstoupilo na taneční parket, aby tradičním nástupem zahájili svůj ples. Rodiče a prarodiče neskrývali dojetí, kamarádi za hlasitého potlesku podporovali své známé a přítomní učitelé bilancovali nad tím, jak těch osm let zase uteklo. Spolkový dům byl zaplněn do posledního místa. K tanci a poslechu hrála skupina WAJT, které touto cestou děkujeme za skvělý výkon. O půlnoci oktáva v kostýmech řádila ve vtipných tanečních kreacích, které si studenti pro diváky připravili na půlnoční překvapení. Ples se vydařil. Děkujeme i Městu Humpolec za pronájem Spolkového domu. Lze směle říci, že maturitní plesy jsou po covidové odmlce zpět v takovém duchu, jak jsme byli zvyklí.

A teď moji milí maturanti, zpět do lavic, sesbírat všechny síly a hurá do finále! Maturitní a přijímací zkoušky už klepou na dveře...

Mgr. Radka Razimová

Třídní učitelka 8.O

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL