Inspirativní úspěchy gymnázia: Umělá inteligence a ekologická osvěta

IDEATHON 2024

Ve dnech 21.- 22. 2. 2024 se v Bystřici nad Pernštejnem konala soutěž IDEATHON 2024. Naše gymnázium tam vyslalo 2 tříčlenné týmy. Všech 13 týmů mělo za úkol zpracovat za 24h projekt na jedno ze tří zadaných témat: Modrozelená infrastruktura, Učíme se hraním a Umělá inteligence ve škole.

Tým ve složení Kateřina Susedíková, Sofia Randon a Jan Pohan si zvolil kategorii Umělá inteligence ve škole a v této kategorii vyhrál. Cílem jejich snažení bylo přijít s nápadem, jak prakticky použít umělou inteligenci ve školství. Jejich řešení se zaměřovalo na zlepšení výuky pomocí adaptace studijních materiálů studentům na míru podle jejich učebního typu. Porotci z Microsoftu se jejich nápad natolik zalíbil, že jim nabídl spolupráci na jeho realizaci.

Tým ve složení Petra Bečková, Tereza Štěpánková a Radka Váchová sice nezvítězil, ale pozadu rozhodně nezůstal.

Vítěznému týmu blahopřejeme a všem účastníkům letošního ročníku děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Radka Váchová 3.A, Jan Pohan 8.O

ENERSOL 2024

Enersol je mezinárodní soutěž, která propojuje studenty středních škol nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Německa, Rakouska a Slovinska. Studenti mají za úkol vypracovat projekt v jedné ze tří kategorií: praxe, inovace nebo popularizace. Při tom se musí držet jednoho ze zadaných témat: úspory vody a energií, využití obnovitelných zdrojů energie, hospodaření s odpady, ....

Nejlépe hodnocené projekty prezentují studenti na krajské soutěžní přehlídce. Zde hodnotí prezentace odborná porota dle jednotně stanovených kritérií. Nejlepší projekty postupují dále do celostátního kola, poté následuje kolo mezinárodní, kde studenti prezentují svůj projekt v anglickém jazyce.

Naše gymnázium je do této soutěže zapojeno již druhým rokem. Stejně jako v minulém roce, tak i letos se náš tým probojoval na krajskou přehlídku. Studentky ze 3. ročníku (Petra Bečková, Kristýna Dománková, Anna Koubková, Tereza Štěpánková a Radka Váchová) vypracovaly přímo "pohádkový" projekt. Zamýšlely se nad tím, jak efektivně představit žákům 1. stupně ZŠ problematiku klimatické změny. Vymyslely krátkou poučnou pohádku a zahrály ji žákům na Základní Škole Hálkova. Pro děti si zároveň připravily zábavné kvízy a soutěže s touto tematikou.

S tímto kreativním projektem skončila děvčata na krajské přehlídce druhá a vybojovala si tak pozici náhradníka pro kolo celostátní.

Děkujeme Základní škole Hálkova za vstřícnost při realizaci projektu.

Radka Váchová 3.A

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL