Gymnázium plné růží

Adventní čas přináší do života lidí obvykle zklidnění a rozjímání, v životě naší školy se však letos stal časem vzrušení, hektických příprav a nadšení. Gymnázium se po covidové pauze vrátilo k tradici pořádání předvánočních celoškolních hudebně tanečních vystoupení. Úspěšnými tituly byly v minulosti například muzikály Noc na Karlštejně či Pomáda, studenti si několikrát vyzkoušeli také Superstar nebo Stardance.

Letos padla volba na pohádku Tři Bratři, protože umožňovala přivést na scénu po dlouhé době mnohem více účinkujících, než je obvyklé. A tak mohli překvapení diváci vidět místo jedné Šípkové Růženky hned 12 spících princezen, které osvobodilo ze živého popínavého trní rovnou 12 bratrů. Herecký koncert rozehrálo pět macech, Holen a Marušek, ovšem pouze osm Měsíčků. Zapojilo se 16 Karkulek, které zachránily vlka před zastřelením. Živých sněhových vloček a ledových větrů bylo všude plno. Celkem se v představení prezentovalo téměř 180 účinkujících včetně kompletního učitelského sboru gymnázia.

Nácvik takového divadelního kusu je samozřejmě technicky velmi náročný. Zkoušení probíhalo ve třídách a po částech tak, aby nebyla narušena výuka, a teprve při generální zkoušce v kině se motivy tří pohádek propojily. Premiéra pro žáky školy proběhla ve čtvrtek 21. 12. v dopoledních hodinách a jediná repríza určená pro rodiče a veřejnost pak ve stejný den odpoledne. Úspěch představení byl tentokrát nevídaný.

Přestože se školní divadlo nikdy neobejde bez drobných chybiček, cíl akce byl již dopředu splněn. Ukázali jsme, že si zábavu umíme sami aktivně připravit a také ji naplno společně prožít. Pocit vzájemné sounáležitosti a radosti zasáhl srdce herců i diváků a vytvořil tu správnou náladu pro nadcházející vánoční čas.

Mgr. Hana Havelková

Akce byla podořena z rozpočtu města Humpolce, www.mesto-humpolec.cz.

Prohlédněte si pár momentek z představení nebo kompletní fotogalerii.

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL