Francouzský úspěch – dva postupy do celostátního kola!

V letošním Krajském kole konverzační soutěže ve francouzštině mělo naše gymnázium reprezentanty hned ve třech kategoriích a v silné konkurenci si vedli opravdu skvěle. V kategorii určené pro žáky nižšího stupně gymnázia zvítězila s přehledem Anna Janů z kvarty a výborné třetí místo obsadil její spolužák Tomáš Vodrážka.

Ve středoškolských kategoriích nás reprezentovaly studentky 2.A – Amálie Emma Čechová a Kristýna Dománková a v nejvyšší středoškolské kategorii studentky septimy Magdaléna Pokorná a Lucie Žáčková. Emma svou kategorii vyhrála, mezi i o rok staršími účastníky podala vynikající výkon. Majda se také umístila na stupních vítězů a druhým místem krásně doplnila výkony ostatních.

Děkujeme našim studentům za výbornou reprezentaci školy a za odvahu se soutěže zúčastnit. Odvedli skvělou práci a ukázali, že si umí poradit a přijmout jakoukoli výzvu.

Anička a Emma jako vítězky svých kategorií budou reprezentovat nejenom naši školu, ale celý Kraj Vysočina v celostátním kole, které se uskuteční 10. května. Bon courage!

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL