Domácí příprava po francouzsku

Že domácí úkol nemusí vycházet pouze ze strany vyučujícího a může to být dokonce zábava, dokázali tento týden studenti francouzštiny třídy oktáva.

Jelikož jsme se v našich posledních hodinách zabývali francouzskou gastronomií, a především slovní zásobou popisující postup přípravy nejznámějších francouzských specialit, zrodil se nápad natočit video zachycují přípravu některého z receptů a doplnit ho autentickým komentářem ve francouzštiněTuto myšlenku studenti velmi rychle zrealizovali. Pečlivě vybrali nejvhodnější recepty, připravili si překlad a pustili se do pečení a vaření. Celý postup přípravy natočili, sestříhali, doplnili hudbou a mluveným komentářem. Své výtvory společně prezentovali a samozřejmě degustovali během úterní hodiny francouzštiny.

Měli jsme možnost ochutnat výborný quiche lorraine, alsaský tarte flambée, tradiční máslové madlenky, tu nejčokoládovější mousse au chocolat a nechyběl ani ikonický dezert všech francouzských restaurací – crème brûlée.

Oktávě moc děkuji za tuto iniciativu a za vynaloženou energii. Fotogalerie.

Lucie Kudrnová

Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec

Komenského 147, 396 01 Humpolec

+420 731 625 221
+420 565 502 211
Přehled všech kontaktů
Kraj Vysočina

Naše škola si klade za cíl připravit své absolventy pro vysokoškolské studium a vytvořit základy pro jejich celoživotní vzdělávání. Usilujeme o propojení individuálních potřeb každého žáka s budováním školní komunity.

Vzdělávání na naší škole se opírá o tyto pilíře:

  • Kritické myšlení a vyhodnocování informací
  • Matematická a čtenářská gramotnost
  • Komunikace ve dvou světových jazycích
  • Informatické myšlení a užití digitálních technologií
  • Oborová specializace jako příprava na studium VŠ

Přípravné centrum pro jazykové zkoušky

Certifikovaný program pro zkoušky ICDL