Aktuality
Mgr. Jana Míková

Mgr. Jana Míková

úterý, 14 listopad 2017 22:46

Krajské kolo ekologické olympiády

Ve středu 8. 11. se trojice oktavánek, jmenovitě Monika Machková, Vendula Sedláková a Zuzana Vávrová, pod vedením paní učitelky Jany Míkové vydala do nedalekého ekocentra Chaloupky na letošní krajské kolo ekologické olympiády s tématem "Stromy rostoucí mimo les".

Čekala je zde spousta nelehkých úkolů, například poznávačka dřevokazných hub, brouků žijících ve dřevě, stromů podle pupenů, kůry a nebo také jen podle siluet. Praktický úkol byl pro letošní rok nahrazen úkolem domácím a tak v terénu proběhla pouze stezka s úkoly a přednáška v parku Brtnického zámku s místní paní architektkou. 

Při odpočinkových aktivitách si děvčata mohla vyřezat píšťalky z křídlatky a panáčky z lísky. Pro učitele zde byla připravena exkurze do domácí výrobny sýra. Nemohly chybět ani tradiční malá maturita a závěrečný test.
Nakonec humpolecký tým vybojoval 8. místo a domů si kromě odměn odvážel i spoustu nových znalostí a skvělých zážitků.

Vendula Sedláková, 8.O

úterý, 31 říjen 2017 21:17

Významné stromy: Humpolec a okolí

Věnujte prosím několik minut svého času tomuto dotazníku, na jehož základě bude vybrán strom, který by si zasloužil zpamátnění. Průzkum je součástí dobrovolného domácího úkolu na letošní ročník krajského kola ekologické olympiády.

Hlasovat můžete zde.

pátek, 24 březen 2017 01:00

Body the Exhibition

2017 body

Dne 21. 3. se 21 žáků 3. a 4. ročníku, pod vedením paní profesorky Míkové a Vodové, vydali na Body the Exhibition do Prahy. Mezi zúčastněnými byli pouze žáci, kteří toužili skutečně tuto jedinečnou výstavu lidského těla vidět. Cestovalo se linkovým autobusem a poté metrem i tramvají. Od metra se paní profesorka Míková ujala iniciativy a vedla nás správnou cestou. Na začátku výstavy se nás ujal medik, student 1. lékařské fakulty. Poskytl nám mnoho informací u exponátů, které se týkaly celého lidského těla. Exponáty nebyly vyrobeny z umělých materiálů, ale z lidských těl dobrovolných dárců za použití speciální techniky zvané plastinace. Viděli jsme všechny lidské soustavy, vývoj embrya a různé druhy onemocnění. Prohlídka trvala 3 hodiny. Po prohlídce jsme spěchali na autobus a vrátili se zpět okolo 6 hodiny. Vrátili jsme se zpět bohatší o nové znalosti a zajímavosti z anatomie člověka i o zajímavé zážitky z ojedinělé výstavy.

G. Mixová a Š. Zástěra, 3. A

úterý, 13 prosinec 2016 07:57

Prima: Zdobení vánočního stromku

2016 12 prima stromeček 01 RV úterý 6. prosince jsme šli s celou třídou a naší paní učitelkou ozdobit jeden z několika vánočních stromečků před kinem. Připravené jsme měli vánonční ozdoby, které jsme vyráběli v hodině výtvarné výchovy. Společně s námi si svůj stromeček zdobily i ostatní školy včetně mateřských školek. Nechyběly ani známé vánoční písně, které všem přišli zazpívat žáci ze ZŠ Hálkova společně s panem učitelem, který je doprovázel na klávesy. Přestože nám počasí nepřálo, stromečky se všem moc povedly.

Za třídu prima Adéla Vidovičová

středa, 09 listopad 2016 10:41

Ekologická olympiáda

2016 11 ekologická olympiáda 1 r 2016 11 ekologická olympiáda 2 r

V pondělí 31. listopadu se letošní tým složený ze studentek: Zuzky Vávrové a Venduly Sedlákové a Gabči Kratochvílové pod vedením paní profesorky Jany Míkové vypravil na 22. ročník Ekologické olympiády do Mrákotína nedaleko Telče. I přes počáteční problémy se nám podařilo dorazit jen s drobným zpožděním a ihned po příjezdu na nás v budově bývalé Mrákotínské školky čekala první část teoretických úkolů, vztahujících se k letošnímu tématu Biokoridory a bariéry. Poté jsme absolvovaly terénní procházku s odborníkem na krajiny, který zároveň vedl i večerní přednášku o mapách. V úterý dopoledne jsme se statečně „popraly“ s terénní úkolem. Letos bylo cílem vyrazit do přírody s pásmem a zakreslit pokryv kilometrového transektu (přímky v krajině), jehož mapu jsme si vylosovali. Navečer již nastal čas na malou maturitu, při které mezi porotou přisedala i odbornice na velké šelmy střední Evropy a od které jsme se mohli večer těšit na přednášku, na kterou druhý den ráno navazovala druhá část teoretických úkolů. Náš tým obsadil 8. místo a z Mrákotína si odvážel spoustu skvělých zážitků a nových zkušeností!

Vendula Sedláková, 7.O

čtvrtek, 17 prosinec 2015 01:00

Přírodovědný kroužek: Chemie

2015 12 prirodovedny krouzek chemie   2015 12 prirodovedny krouzek chemie 02

16. prosince proběhlo setkání přírodovědného kroužku, tentokrát s chemickou tematikou. Hlavní náplní byly zábavné pokusy, např. vánoční hořící gel nebo sloní zubní pasta.

pondělí, 07 prosinec 2015 18:36

Ekologická olympiáda

2015 12 ekologie 012015 12 ekologie 022015 12 ekologie 032015 12 ekologie 042015 12 ekologie 052015 12 ekologie 06

Ve dnech 18. - 20. listopadu se dva tříčlenné týmy ve složení Šárka Bartáková, Zuzana Vávrová, Vendula Sedláková, Jana Fialová, Gabriela Kratochvílová a Karolína Kolčavová pod dozorem Mgr. Jany Filipové zúčastnily 21. ročníku Ekologické olympiády. Letošním tématem byl sport a rekreační aktivity spojené s ochranou přírody. Celá akce probíhala v areálu loveckého zámku Chaloupky poblíž obce Brtnice. První den účastníci absolvovali exkurzi do Pístovských mokřadů. Jejich výjimečnost tkví v tom, že k podpoře zdejších ekosystémů jsou využívána offroadová vozidla. Večer děvčata zvládla testy, poznávání přírodnin, práci s mapou a novinovými články. Poté následovala přednáška o tvorbě naučných stezek. Nově nabyté informace využili soutěžící druhý den při tvorbě návrhů plakátů pro panel naučné stezky, která vede kolem areálu Chaloupky. Večer pak probíhala malá maturita, jež ústně prověřila znalosti studentů v okruhu 14 podtémat týkajících se naučných stezek, sportu a jeho dopadu na přírodu. Poslední den soutěžící i přes nepřízeň počasí absolvovali orientační běh. Celkově se podařilo obsadit pěkné 6. a 14. místo. Celá soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře a účastníci se již dnes těší na její příští ročník.

Pro více informací o letošním ročníku navštivte také: https://gymhupress.wordpress.com/2015/12/01/velka-nervozita-pri-male-maturite/

Vendula Sedláková, 6. O

2015 03 31 Amavet  2015 03 31 Amavet 02

Ve středu 25. 3. 2015 se dva týmy studentek gymnázia zúčastnily krajského kola přehlídky studentských prací AMAVET v Brně v krásných prostorách Dominikánského kláštera. Tým studentek 5. O (Eliška Janeková, Jiřina Šušlíková, Žaneta Fikarová) se svým projektem Znovunalezené prameny v houští, který trvá už tři roky, zaujal porotu svým ekologickým zaměřením. Studentky obdržely celou řadu podnětných rad, které zapracují pro přehlídku v další sezóně. Studentky ze 7. O (Viktória Čudková, Kateřina Brůnová) prezentovaly práci Ticho je pomíjivé - měření hluku ve třídách. V měření se sondou systému PASCO budou rovněž pokračovat i během následujícího roku a svou práci doladí podle rad Brněnských porotců. Diplomy za účast v krajském kole by rozhodně neměly vyznít nikterak negativně, za Vysočinu s námi soutěžilo už jen Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou. Z celkových šestnácti prací nakonec do národního kola postupovalo pouze pět.

středa, 17 prosinec 2014 23:17

"Chemická besídka"

2014 12 17 Chemicka besidka

Ve středu 17. prosince proběhla chemicky laděná besídka přírodovědného kroužku. Těšíme se na přístí rok. :-)

Prohlédněte si fotogalerii či facebookové fotoalbum.

pondělí, 10 listopad 2014 23:08

Ekologická olympiáda

1 priprava maturita tymA 2 priprava maturita tymB 3 mala maturita tymA 4 mala maturita tymB 5 poznavacka tymA 

6 poznavacka tymB 7 lom tymA 8 lom tymB 9 hromadna lom 10 vyhlaseni

Ve dnech 3. – 5. 11. 2014 se šest studentů naší školy zúčastnilo krajského kola ekologické olympiády v Budišově u Třebíče. Tým A složený ze studentů kvinty (Žaneta Fikarová, Zuzana Vávrová a Jan Staněk) se umístil na 7. místě, tým B složený ze studentů 3. A (Šárka Bartáková, Lucie Šillerová a Pavel Prokůpek) se umístil na 8. místě.

Letošní téma „Třebíčsko jako geopark“ bylo zaměřeno na geologii a vtah neživé přírody a člověka. Během třech soutěžních dní studenti absolvovali řadu praktických a teoretických úkolů a také dvě exkurze.

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»
Strana 1 z 2