Mgr. Jana Bretschneiderová

Mgr. Jana Bretschneiderová

úterý, 10 březen 2015 14:12

Lyžařský kurz třídy sekunda

skiVe dnech 21. 2. – 28. 2. 2015 jsme se s naší třídou sekundou vypravili na lyžařský výcvikový kurz do Krkonoš. Zvolili jsme si oblast poblíž Pece pod Sněžkou. Byli jsme ubytováni v chatě Táňa. Společně s námi tam pobýval další lyžařský kurz z Větrného Jeníkova. Každý si s těmito dětmi vytvořil jiný vztah, a proto nemůžeme říct, nakolik jsme si s nimi porozuměli.

Při samotném lyžování jsme nejdříve sjížděli poměrně krátkou a mírnou sjezdovku, na které jsme si připomněli, jak se vlastně lyžuje. Poté nastal třetí neboli krizový den, kdy se nesmí jít na sjezdové lyže, jelikož právě v tento den bývá nejvíce úrazů. Naše třída se tedy vydala na Sněžku. Původní plán byl, že dojdeme pěšky na Růžovou horu a odtud se svezeme na Sněžku lanovkou. To se nám ale nevydařilo, a proto jsme šli celou cestu na Sněžku pěšky a lanovkou jsme se nechali svézt z vrcholku do Pece.

Další dni jsme sjížděli větší a příkřejší sjezdovky v místním ski areálu. Naše nejnavštěvovanější tratě byly asi Zahrádky a Smrk. V jednom z těchto dní jsme mohli vyrazit na běžky. Běžkovali jsme asi deset kilometrů a uspořádali jsme i malé závody.

Všichni jsme si pobyt na horách užili a nikomu se ani nic nestalo. Již se těšíme na další lyžařský kurz v kvintě.

Jiří Klubal, 2.O

úterý, 16 září 2014 14:45

Už jsme v sekundě!

2014 09 BV sekunda

A je to tady! Po prázdninách zpátky do školy. Tentokrát už nejsme nejmladší. Jsme SEKUNDÁNI! Po slavnostním zahájení 1. září nás čekala bloková výuka. Dva dny na téma JÁ A SVĚT. V rámci těchto dvou dnů jsme pracovali ve skupinkách. Tvořili jsme plakáty, diskutovali a dokonce jsme hráli i divadelní scénky. Probírali jsme vztahy mezi starší a mladší generací, jak bychom se zachovali v pomoci ostatním, představovali jsme naší republiku a trochu si „zacestovali“ i po světě. Podle dotazníčku na konci blokové výuky nás toto téma bavilo a užili jsme si to. Zároveň jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí. Naše hodnocení bylo v 19 případech z 23 hodnoceno nejlepším výsledkem – tedy :-) :-) :-) :-) :-) . Tak skvělé! A teď už hurá do nového školního roku a ať se nám daří!

Facebookové fotoalbum

středa, 02 červenec 2014 00:10

Zeměpisné soutěže

Blue World MapI letos na jaře jsme se zúčastnili jako každoročně zeměpisných soutěží. Jarní vítr nám přivál hezké úspěchy.

Na začátku března jsme se opět přihlásili do mezinárodní soutěže Landmark, které se účastníme jako jediní z České republiky. Je to zajímavá soutěž, která spojuje zeměpis, dějepis a další předměty. Probíhá přes internet a dorozumívacím jazykem je angličtina. Každoročně se dozvíme o spoustě zajímavých míst na Zemi, o kterých bychom třeba jinak ani neslyšeli.

A pak přišla zeměpisná olympiáda. V okresním kole nás krásně reprezentovali tito studenti: Jiří Klubal (1.O) – 1. místo, Sofie Zelenková (2.O) – 1. místo, Tomáš Hanousek (5.O) – 2. místo, Jan Šenk (4.O) – 4. místo a Veronika Hypšová (7.O) – 8. místo. Ti nejlepší postoupili do krajského kola, kde se poprali s těmi nejlepšími: Tomáš Hanousek – 10. místo, Sofie Zelenková – 8. místo. Jiří Klubal získal vynikající 1. místo. Škoda, že v této kategorii se nekoná celostátní kolo. Všem soutěžícím moc gratulujeme.

Další soutěží, které se účastníme je Eurorebus. To je vlastně celoroční záležitost. Nejprve probíhají jednotlivé soutěže přes internet. Ti nejlepší (týmy nebo jednotlivci) se zúčastní krajského kola v Jihlavě. I letos jsme měli velkou účast. A skvělá zpráva proběhla při vyhlašování – máme tři medaile a postup do celostátního kola. To se konalo v Praze 6. 6. 2014. Z celé republiky se sjelo přes 1000 nejlepších soutěžících. Účastnili se naši benjamínci z Primy – Filip Antoni, Jiří Klubal a Michal Mojžíš. Sbírali zkušenosti a vůbec si nevedli špatně. Další účastníci již nebyli v tomto kole poprvé. Tým Tercie tvořili Radka Kvášová, Adam Drahozal a Matěj Doležálek. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži jednotlivců Matěj Doležálek, který vybojoval 2. místo. Díky tomu se může na podzim zúčastnit Expedice Eurorebus po Evropě. Přejeme mu spoustu pěkných zážitků. Všem soutěžícím Eurorebusu děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

2014 Eurorebus

Krajské kolo Eurorebus: Fotoalbum na facebooku | Fotogalerie
Republikové kolo Eurorebus: Fotoalbum na facebookuFotogalerie

středa, 02 červenec 2014 00:07

Výlet třídy prima do Liberce

Tak už máme první rok studia na gymnáziu za sebou a těšíme se na první společný výlet. Jednohlasně jsme vybrali Liberec. Prvním našim cílem byl IQ Park. Tady jsme si to opravdu užili. Vyzkoušeli jsme vše, co jsme mohli (včetně fakírova lože :-) ). Je to opravdu velmi zajímavé místo, kde se člověk dozví spoustu věcí a může si je vyzkoušet. Druhým našim cílem byl nejvyšší bod v této oblasti – Ještěd. Počasí se nejprve tvářilo trochu hrozivě, ale vše dobře dopadlo. Měli jsme krásný výhled do kraje. Velmi se nám líbila i moderní stavba hotelu a vysílače v jednom a socha Marťánka. Výlet jsme si velmi užili a teď hurá na letní prázdniny!

2014 06 prima vylet Liberec

Fotoalbum na facebooku | Fotogalerie

tic tac toe11. 11. 2013
Družstvo „KRÁSNÝ DEN“ (Ludmila Fikarová, Radek Mojžíš, Libor Racek, Michal Krankus, Petr Šimůnek) -
2. místo (postup do krajského kola)

2013 12 Prima tvori modelyJiž od začátku školního roku jsme díky trochu větší „aktivnosti“ známí po celé škole. Sami se vzájemně poznáváme a snažíme se spolu vycházet. Po Dni otevřených dveří nás zná díky Pelhřimovskému deníku i veřejnost. Někteří z nás si při rozhovoru s paní redaktorkou mohli připadat jako hvězdy (http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/primani-vyuzivaji-pri-hodinach-ipady-pe13.html).
A pak přišla nádherná akce Gymhu Mamma Mia! To jsme si vyzkoušeli i „prkna, co znamenají svět“ a moc jsme si to užívali.
Poslední týden před Vánoci jsme se proměnili v návrháře, architekty a modeláře. Místo klasických hodin matematiky jsme měli 2 dvouhodinové bloky, při kterých jsme tvořili modely. Naše výtvory jsou k vidění na schodišti ve škole nebo ve fotoalbu na facebooku (či v galerii mimo facebook).
A teď už jen vánoční besídku a HURÁ NA VÁNOCE!

Podívejte se také na naši fotogalerii ze začátku školního roku. 

neděle, 22 prosinec 2013 21:26

PIŠQWORKY

2013 11 PiskvorkyDne 11. 11. 2013 se naše tři družstva účastnila oblastního kola soutěže PIšQworky v Havlíčkově Brodě. Nejmladší družstvo „X.O3D“ – naši benjamínci (Michaela Kratochvílová, David Pokorný, Filip Antoni, Martin Hendrych, Tomáš Škaryd) z Primy sbírali zkušenosti. V soutěži byli nejmladší a vůbec si nevedli špatně. Druhé družstvo „KISS“ bylo ryze dívčí (Tereza Pešoutová, Lucie Kratochvílová, Kateřina Brůnová, Viktória Čudková, Martina Krčilová). Dámy překvapily nejen svým šarmem, ale velmi dobře se zapojily i do soutěže. Nejlépe si vedlo družstvo „KRÁSNÝ DEN“ (Ludmila Fikarová, Radek Mojžíš, Libor Racek, Michal Krankus, Petr Šimůnek). To jsou již zkušení „mazáci“. V oblastním kole vybojovali druhé místo a tím i postup do krajského kola. Patří jim velká gratulace!
Krajské kolo se konalo 22. 11. 2013 v Jihlavě. Postup do celostátního kola se nekonal, ale bojovali jako lvi. Nevadí. Třeba příště. Všem „pišqworkářům“ děkujeme za výbornou reprezentaci školy. 

Podívejte se také na facebookové fotoalbum/ fotogalerii mimo facebook.

Eurorebus logoJana Dvořáková se umístila na druhém místě v kategorii jednotlivců v rámci středních škol. Gratulujeme ke stříbrné medaili! A přejeme spoustu krásných zážitků na Expedici Eurorebus.

DSCN2373Ani ostatní soutěžící se neztratili. Za jednotlivce vybojoval Matěj Doležálek v kategorii ZŠ 01 krásné 8. místo. Tomáš Hanousek se také umístil na 8. místě ve své kategorii ZŠ 02.

Tým sekundy (Matěj Doležálek, Adam Drahozal a Radka Kvášová) se proti loňskému roku zlepšil a obsadil 7. místo.

Děkujeme za reprezentaci školy i dalším studentům, kteří se umístili v první čtvrtině startovního pole (Simona Zástěrová, Petr Martinů, Jana Hořínková).

Nutno podotknout, že soutěže se zúčastnilo přibližně 1000 nejlepších soutěžících ze všech krajů naší republiky.

DSCN2334 DSCN2338 DSCN2339 DSCN2340 DSCN2341