Mgr. Ivana Taičmanová

Mgr. Ivana Taičmanová

pátek, 20 prosinec 2019 13:38

Konverzační soutěž v angličtině

Ve dnech 16. a 17. 12. proběhlo školní kolo konverzační soutěže pro kategorie IA, IIA a IIIB.

V kategorii IA zvítězila Anežka Kotenová (sekunda), vítězem kategorie IIA se stal Aleš Hlaváček (kvarta) a v kategorii IIIB Jaroslav Urbánek (sexta) a Jiří Klubal (septima). 
Všichni uvedení soutěžící postupují do okresního kola, které se bude konat v Pelhřimově.

Blahopřejeme!

 

Ve druhém únorovém týdnu proběhla okresní kola konverzační soutěže v angličtině pro kategorie IB (prima, sekunda), IIB (tercie, kvarta) a IIIB (vyšší stupeň gymnázia). Na základě výsledků školního kola se zúčastnili tři studenti s následujícím umístěním:

Kategorie IB – Šimon Festa – 1. místo (sekunda)

Kategorie IIB – Josef Ferda – 2. místo (kvarta)

Kategorie IIIB – Tereza Podlipská – 3. místo (sexta)

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za účast. Přejeme, aby je angličtina i nadále bavila.

pondělí, 17 září 2018 08:45

1.A na seznamovacím kurzu

Protože tradice se nemají porušovat (a zvláště pak ty vydařené :-)), tak i letos jsme se vypravili na Bělici a opět zažili spoustu netradičních her, více i méně náročných situací, kupu legrace, pohody i nevšedních zážitků. A jaká že byla naše čtyřdenní náplň práce :-)? Úspěšně jsme se evakuovali před hrozbou Trifidů, byli jsme rychlejší než elektrický proud, zachránili se před žraloky, vyřešili problémovky, motali se jako sloni v porcelánu, sestrojili jsme neuvěřitelné vynálezy a naše kreativní šnečí divadlo by nám mohl závidět i Hollywood :-). Vyvrcholením celé akce byly pády a skoky důvěry a jako třešnička na dortu byl večerní táborák za tónů kytary.

Náš velký dík patří rodičům, kteří nám pomohli s dovozem a odvozem věcí, a našim „starým známým“ i novým pomocníkům, protože bez nich by to nebylo ono.

 

Fotogalerie

V prosinci proběhlo školní kolo konverzační soutěže pro kategorii IIB. Do okresního kola, které se koná 14. února 2018 v Pelhřimově, postupuje vítěz Ondřej Festa z kvarty, náhradník je Jaroslav Urbánek ze stejné třídy.

 

Ostatní soutěžící v abecedním pořadí:

Jan Hajčiar
Milan Hlaváček
Lukáš Krejčí
Jan Kučera
Pavel Miřátský
Matěj Vandas

Všem zúčastněným děkujeme a blahopřejeme k pěkným výkonům!

pondělí, 25 září 2017 14:35

Seznamovací kurz 1.A

Facebookové fotoalbum | Fotogalerie

Začátek nového školního roku se pro první ročník nesl v duchu již dávno zavedené tradice – seznamovacího kurzu. Opět jsme se „kolmo“ vydali na Bělici, opět jsme zažili spoustu netradičních her, náročných situací, legrace, nevšedních zážitků i pohody. Na Den Trifidů, žouželení, divadelní představení, posezení při kytaře, problémovky nebo skoky důvěry se hned tak nezapomíná. Čtyři dny uběhly jak voda, a tak jsme všichni mohli spokojeně vyrazit k domovu s dobrým pocitem příjemně prožitých prvních školních dnů. 

Touto cestou bych chtěla poděkovat obětavým rodičům, kteří nám pomohli s dovozem/odvozem materiálu – p. Maryškovi, p. Mrázkovi, pí Rokosové a p. Vellinga.

A samozřejmě poděkování patří i Antipraktickému Adamovi, Adaptabilnímu Alešovi, Dobrému Dominikovi, Mysterióznímu Martinovi a třídnímu učiteli - Tolerantnímu Tondovi :-), kteří byli, jsou, a doufám, že i budou, mojí oporou. Díky.

úterý, 19 září 2017 15:55

Světluška

Dne 11. září vyletělo z naší školy deset Světlušek s pokladničkami ve tvaru lucerny. I letos se jim dařilo a vybraly celkem 11 017 Kč.
Chtěla bych poděkovat nejenom dobrovolníkům ze třídy sexta, ale všem, kteří do sbírky přispěli.
Pokud se chcete dozvědět více o světě nevidomých nebo přispět na „světluščí“ konto, podívejte se na: http://www.rozhlas.cz/svetluska/portal/

speech bubbles2Dne 8. 2. 2017 se v Pelhřimově konalo okresní kolo konverzace v anglickém jazyce. Obě naše studentky, Tereza Podlipská (kvarta) i Edita Nováková (prima), obsadily druhé místo ve svých kategoriích.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu angličtiny.

středa, 27 duben 2016 15:28

Mezinárodní zkoušky FCE

Cambridge EnglishZajímá vás, jak jsme letos dopadli u mezinárodních zkoušek FCE? Opět můžeme gratulovat, a to hned osmi studentům: Filipu Ciznerovi, Matěji Doležálkovi, Viktórii Čudkové, Anně Hajčiarové, Veronice Martinů, Mikuláši Pacnerovi, Tereze Veselé a Vuong Vy Linh. Převážná většina studentů dosáhla vynikající úrovně C1, což odpovídá velmi pokročilé znalosti angličtiny.

Poděkování patří Nadačnímu fondu Gymnázia dr. A. Hrdličky, který úspěšným kandidátům uhradí podstatnou část poplatku za zkoušku.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu angličtiny.

čtvrtek, 05 listopad 2015 13:26

Akce „Světluška“

2015 09 světluškaJiž tradičně se naši studenti zapojili do celostátního projektu „V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ“. Výtěžek sbírky je věnován na pomoc dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Letos se nám podařilo vybrat 11 621 Kč.

Poděkování patří nejenom dobrovolníkům ze třídy septima, ale všem, kteří do sbírky přispěli.

Pokud chcete vědět víc, podívejte se na oficiální stránky Světlušky.

úterý, 08 září 2015 22:03

Začátek školního roku prvního ročníku

2015 09 seznamovak 01 resizeJak jsme my, studenti prvního ročníku, prožili začátek školního roku? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď: spousta her, překvapení, legrace a pohody.

Jak velí tradice, vyrazili jsme "kolmo" na chalupu Na Bělici nedaleko obce Kaliště. Třída se hned zpočátku projevila jako zdatný cyklistický tým. Žluté a oranžové vesty z nás učinily nepřehlédnutelnou formaci. Měli jsme dokonce i vlastní doprovodné vozidlo značky Škoda, řízené Adamem Baloghem. Tour de France by nám mohla závidět.

Po první várce seznamovacích her, kdy jsme již bezpečně věděli, kdo je Kamarádská Katka nebo Empatická Eliška, jsme se již řádně vyhladovělí vrhli na společnou večeři. Ačkoli nám ji naši instruktoři lehce zkomplikovali (mít ruce svázané se sousedem a snažit se navzájem krmit není zrovna hračka), přece jen jsme dosáhli kýženého výsledku a za chvíli byly skoro všechny talíře prázdné.

Druhý den nás čekala celá řada netradičních her. Pokud nevíte, co znamenají výrazy jako např. lesní golf, problémovky, žouželení, sloní tanec nebo blázinec, rádi vám je ochotně vysvětlíme. A za naše večerní divadelní výkony by se nemuseli stydět ani herci pořadu Partička. Jsme prostě mistry improvizace. Závěrečné povídání a posezení při kytaře bude určitě patřit k nezapomenutelným zážitkům.

Následující den jsme bojovali o přežití. Kdo četl knížku Johna Windhama Den trifidů, ten si jistě umí představit, jak náročný pochod jsme museli absolvovat. Byly prověřeny naše schopnosti týmové spolupráce a koordinace. Metodou postupných kroků jsme se propracovali ke skokům důvěry, které otestovaly, do jaké míry věříme svým novým spolužákům. A důvěřuje nám i náš nový třídní Zdeněk Škrabánek, který doslova vložil svůj osud do našich rukou. Důvěru v nás vloženou nezklameme.

Pobyt se sice nachýlil ke konci, ale o další nevšední zážitky nebyla nouze. Když se "polem nepolem, se svým malotraktorem" vynořil pan Vladimír Holub, aby nám odvezl naše batohy zpět do civilizace, sklidil zasloužený potlesk. Tím ovšem jeho zásluhy nekončí, protože o několik minut později jsme ho zaměstnali opravou přetrženého řetězu jízdního kola. Bez jeho pomoci bychom byli ztraceni. Děkujeme.

Další poděkování patří Adaptabilnímu Aleši (Holubovi) a Dost Dobrému Dominiku (Šimáčkovi), kteří si v roli instruktorů vedli na jedničku s hvězdičkou. A že seznamovací kurzy jsou srdeční záležitostí, dokázal svojí přítomností a vydatnou pomocí Antipraktický Adam (Balogh), který rozhodně není antipraktický. Díky.

Strana 1 z 3