Kroužek NXT Robotika

úterý, 19 duben 2016 | Napsal(a)  | Rubrika Kroužky a zájmové aktivity | Zobrazeno: 2443×

V současné době probíhá v rámci informatiky kroužek programování v jazyce NXC s využitím stavebnic Lego NXT. Jedná se o programovatelnou "kostku" s možností připojení senzorů a motorů. Přímo navazujeme na kroužek jazyka C, který probíhal v prvním pololetí. Studenti se učí načítat data ze senzorů a programovat robota tak, aby na ně reagoval. Takto jsme vytvořili například parkovacího asistenta s využitím ultrazvukového senzoru a zvukové a obrazové signalizace. Student Jan Koten vytvořil program, který s pomocí zvukového senzoru určí směr, ze kterého zvuk vychází.

Zařízení jste v akci mohli vidět v den otevřených dveří, kdy se robot pohyboval po černé čáře a poté ve vymezeném prostoru bojoval s jiným robotem. Možností využití je celá řada od jednoduché elektronické závory až po komplexní stroj komunikující pomocí protokolu Bluetooth.

V následujícím roce spustíme novou koncepci zájmových kroužků informatiky, ve kterých se budeme věnovat programování v jazyce C a C#, opět proběhne Lego NXT robotika a nově bude otevřen kroužek konstruování/modelování objektů a jejich tisk na 3D tiskárně Ultimaker. V případě většího zájmu zvažujeme kroužek tvorby počítačových her v prostředí (herní engine) Unity nebo Amazon Lumberyard.

IMG 2222 IMG 2223 IMG 2224 WP 002668

Naposledy změněno středa, 20 duben 2016 10:35