Podívali jsme se na Srí Lanku

sobota, 12 březen 2016 | Napsal(a)  | Rubrika Celoškolní akce | Zobrazeno: 1362×

V pondělí 7. března 2016 jsme navštívili přednášku pelhřimovské agentury Pohodáři, která se vydává do různých exotických zemí. Tentokrát se hlavní člen této agentury, Martin Dufek, vydal na Srí Lanku.

Srí Lanka je ostrovní stát nedaleko Indie a je také známa pod názvem Cejlon. Je to země mnoha náboženství, z nichž nejrozšířenější je buddhismus, hinduismus, islám a křesťanství. Má rozlohu asi jako Česká republika, ale žije zde dvakrát tolik obyvatel. V nedávných dobách došlo v této zemi k ozbrojenému konfliktu a k několika teroristickým útokům, protože skupina odpůrců vlády si chtěla v severní části ostrova založit vlastní stát.

Země je velmi atraktivní zejména pro turisty, a to jak svými historickými pamětihodnostmi, tak přírodními krásami. Nejvíce návštěvníků tvoří všudypřítomní Japonci. Dozvěděli jsme se také mnoho zajímavostí, například že si musíme dávat pozor, když si zde půjčujeme auto. Pokud se s autem něco stane, snadno se můžeme dostat do rukou podvodníků, kteří z nás budou tahat peníze, a auto nám stejně neopraví.

Jelikož je Srí Lanka kulturně velmi podobná Indii, k jídlu je zde nejčastěji k dostání kari. Neméně zajímavé je, že místní obyvatelé jedí rukama. Žije zde mnoho různých druhů zvířat, od slonů až po opice. Evropané začali ostrov využívat od 16. století. Nejdříve odtud dováželi kávu, později čaj.

Přednáška měla příjemně rychlý spád, čímž si pan cestovatel udržel po celou dobu pozornost diváků. Dozvěděli jsme se, že Srí Lanka je krásná země, která má co nabídnout turistům z celého světa, ale má také mnoho stinných stránek a nebezpečí, která tu na nás mohou číhat.

Jan Šenk, sexta

Naposledy změněno sobota, 12 březen 2016 17:05