Angličtinář roku

středa, 24 únor 2016 | Napsal(a)  | Rubrika Anglický jazyk | Zobrazeno: 1373×

anglictinar rokuStudenti naší školy si letos již podruhé ověřili své jazykové dovednosti v soutěži Angličtinář roku. Soutěž proběhla formou online testu 27. ledna a zúčastnilo se jí celkem 6311 studentů z 254 škol v České republice. V letošním ročníku byla soutěž poprvé určena i pro studenty z celé Evropy a její mezinárodní verze proběhla pod názvem Best In English. Celkově se tedy soutěže zúčastnilo 10985 studentů ze 479 škol.

Test, jehož součástí byla gramatika, poslech a orientace v textu na úrovni B1 – C1, vyplnilo za naši školu 28 studentů vyššího gymnázia. Naše škola se umístila na 103. místě v rámci České republiky (175. místo v rámci Evropy), což je velice pěkný výsledek, obzvlášť vezmeme-li v potaz technické obtíže, se kterými jsme se museli během testu potýkat. Kvůli výpadku sítě měla řada studentů problém s přihlašováním do testu a spuštěním poslechových úkolů, což se bohužel projevilo i na jejich výsledném skóre.

Jako Angličtinářku roku našeho gymnázia pro tento školní rok můžeme na základě výsledků označit letošní maturantku Annu Hajčiarovou z oktávy, která získala, i přes zmiňované technické potíže, 112 bodů ze 126 možných. Vybojovala tak 193. místo mezi více než 6000 studenty, což je skvělý výsledek. Gratulujeme Anně, ale i všem ostatním studentům, kteří se soutěže zúčastnili a reprezentovali naši školu – děkujeme :-)

Naposledy změněno středa, 24 únor 2016 17:34