Vědci studentům

neděle, 28 červen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Projekty | Zobrazeno: 2302×

2015 06 Vědci studentům

Ve dnech 15. – 16.6.2015 se studenti z našeho gymnázia účastnili projektu „Vědci studentům“ – 100 vědců do středních škol. Akce se konala v jihlavském Hotelu Gustav Mahler, kde se ve dvoudenním programu představilo 5 specialistů, současných vědců, kteří nám skvěle přiblížili své obory.

Přednášející:
Mudr. Radek Hippmann, Ph.D. – Stomatologie trochu jinak aneb jak se léčí a zkoumá na klinice a v keňské nemocnici
prof.RNDr. Pavel Prošek, CSc. – Antarktida
Mgr. Roman Neruda, CSc. – Umělá inteligence a umělý život
Ing. Dana Drábová, Ph.D., Dr.h.c. – Energie pro příští generace
prof.PhDr. Jiří Straus, DrSc. – Forenzní vědy při vyšetřování zločinů

Hodnocení našich studentů:

„Vynikající přednášky se zajímavými tématy!! Kdyby takhle poutavě a vtipně vyučovali učitelé, troufám si říct, že by se absence nejen v naší ignorantské třídě rapidně snížila a zájem o nám zatím „vzdálenou“ vědu zvýšila. :-)

Musím podotknout, že téma první přednášky bylo pojato originálním způsobem, hlavně co se týče podání obecenstvu. Bavila jsem se do posledního slova p. Hippmanna. Oceňuji báječnou fotodokumentaci u jednotlivých částí prezentace, zvláště mi dopomohly k lepší představě fotografie původního a konečného stavu chrupu pacientů u přednášky o stomatologii. I dokumentace jižního pólu od krajiny po činnost člověka ve zdejší přírodě byla zajímavá, i když poněkud vzdálená nám běžným smrtelníkům. :-) Též mě mile překvapilo téma p. Nerudy – Umělá inteligence a umělý život – které zpočátku vypadalo filozoficky tak trochu tajuplně, ale jakmile přišel na řadu Pepíček a animační videa, i mně – jako ne moc velkému zapálenci do informatiky – se téma začalo líbit.

V neposlední řadě oceňuji skvělou atmosféru, jež panovala mezi odborníky i posluchači. Jsem moc ráda, že mi bylo umožněno takové akce se zúčastnit a děkuji všem přednášejícím za srozumitelné vyložení „problémů“. :-) “

Edita Studenovská

Akce se zúčastnili:

Mgr. Petr Filip, Michal Tomek (5.O), Edita Kozlíková a Michal Stejskal (2.A), Edita Studenovská a Štěpánka marková (6.O)

Naposledy změněno pondělí, 29 červen 2015 23:09