Ohlédnutí za Jarní a velikonoční výstavou

pátek, 08 květen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Výtvarná | Zobrazeno: 1493×

2015 05 08 Velikonocni vystava ohlednutiLetí to jako voda. Už je tu zase jaro a Velikonoce jsou dávno za námi. A mladí výtvarníci z humpolecké Základní umělecké školy Gustava Mahlera a z Gymnázia dr. A. Hrdličky toto krásné období a na tento velký svátek nezapomněli. Pod vedením profesorky Evy Moravcové st. a ml. připravili krásnou výstavu svých výtvorů, kterou nazvali Jaro a velikonoce tradičně, vesele a hravě.

Dne 1. dubna 2015 se v galerii na Dolním náměstí uskutečnila vernisáž této výstavy. Každý, kdo chtěl zajímavým způsobem přivítat blížící se Velikonoce, mohl v 15 hodin přijít a přesvědčit se, že se bude na co koukat. Nejdříve se ale všichni museli vtěsnat do výstavního sálu, což nebylo vzhledem k množství exponátů a opravdu velkému počtu návštěvníků vůbec jednoduché. Tento zájem všechny přítomné autory velmi potěšil. Po úvodním tanečním a pěveckém vystoupení návštěvníky přivítala učitelka výtvarného oboru ZUŠ Eva Moravcová. Promluvili i zástupci obou škol, ředitel ZUŠ Josef Jirků a zástupce ředitele gymnázia Antonín Pustina.

Následně se všichni přítomní rozešli do všech stran, aby si prohlédli, co šikovní žáci připravili. Atmosféra opravdu dýchala jarem. Dekorace ozdobené vajíčky, kuřátka a zajíci všech velikostí, ptáčci, ovečky, obrazy (...) byly na stolech, panelech, po stěnách i na zemi. Poprvé jsem viděla devět set barevných vajíček pohromadě. Všichni obdivovali originální nápady, které se zrodily pod rukama místních žáků. A děti ocenily zajisté i připravený bonus možnost zahrát si na detektivy a najít mezi exponáty desítku schovaných pohádek. Výstava byla tedy interaktivní.

V následujících dnech jsme se pak učili na výstavě výtvarné techniky i dějiny umění. Víte, že to byla i největší ZOO v okolí? Našli jsme tu osm set zvířat a ptáků. Třeba někteří zajíci vyrostli až do tří metrů a některé kachny byly větší než malí návštěvníci.

Pokud jste výstavu nenavštívili a jste alespoň trochu zvědaví, teď už budete muset cestovat a vydat se na zámek do Žirovnice. Sextáni ji totiž zabalili a vypravili na cestu. V Žirovnici ji čeká expozice venkova ve špýcharu, zámek či zámecký pivovar. A pokud to chcete udělat hned teď, mrkněte na naši virtuální galerii na https://vytvarnyoborzushumpolec.wordpress.com či na fotogalerii našeho gymnázia. Zde jsou podrobné fotoreportáže z přípravy, instalace, vernisáže, průběhu i ukončení.

Barbora Příhodová, studentka obou škol

V návštěvní knize jsme napočítali 1200 podepsaných návštěvníků a to nám všichni svůj podpis nezanechali a někteří tu byli i několikrát. Radost nám udělalo i 71 velice pochvalných zápisů. Někteří naši sympatizanti pochvalně reagovali i emailem či na facebooku. V prvním týdnu virtuální galerii navštívilo 1000 lidí. Děkujeme všem, kteří se na výstavě podíleli, či ji přišli navštívit.

Mgr. Eva Moravcová, st.

Naposledy změněno pátek, 08 květen 2015 22:23