Chemická a biologická olympiáda

neděle, 03 květen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Přírodní vědy | Zobrazeno: 1364×

science-microscopeV letošním školním roce se naši žáci opět účastnili přírodovědných soutěží zaměřených na biologii a chemii. V biologické olympiádě postoupilo ze školního kola celkem 10 soutěžících ve všech čtyřech kategoriích, v chemické olympiádě 6 účastníků ve dvou kategoriích.

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

V kategorii D - mladší žáci postoupili do OK 4 soutěžící – z primy P. Miřátský a M. Vandas, ze sekundy J. Klubal a O. Váňa, který obsadil velmi pěkné 8. místo z celkového počtu 28 účastníků. V kategorii C – starší žáci postoupili do OK dva soutěžící. R. Šimek z tercie obsadil skvělé 2. místo a G. Kratochvílová z kvarty skončila na pěkném 13. místě.

Ve středoškolských kategoriích postoupili do KK kategorie B žáci 2. A. E. Kozlíková a A. Krčil, v kategorii A T. Štaubertová ze 3. A a M. Svatková ze septimy. E. Kozlíková obsadila velice pěkné 14. místo.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Velkou radost nám udělali také soutěžící v chemické olympiádě. V okresním kole kategorie D obsadil M. Doležálek 1. místo a postoupil do kraje, kde se umístil na 10. místě. Okresního kola soutěže zúčastnily ještě K. Tomanová a N. Vránová, všichni z kvarty.

V krajském kole kategorie C se stal vítězem A. Krčil, kterému chyběl pouze jeden bod ke 100% úspěšnosti. Ve stejné kategorii reprezentovali školu ještě J. Šenk a J. Staněk z kvinty.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci školy.

BIOLOGICKÁ OLYMIPÁDA

BIO D

okresní

O. Váňa (8.), J. Klubal, P. Miřátský, M. Vandas

BIO C

okresní

R. Šimek (2.), G. Kratochvílová (13.)

BIO B

krajské

E. Kozlíková (14.), A. Krčil

BIO A

krajské

T. Štaubertová, M. Svatková

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

CHO D

okresní

M. Doležálek (1.), N. Vránová, K. Tomanová

krajské

M. Doležálek (10.)

CHO C

krajské

A. Krčil (1.), J. Staněk, J. Šenk


Za PK Bi-Ch zpracovaly J. Filipová a D. Rázková

Naposledy změněno neděle, 03 květen 2015 18:24