Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce - tři postupy do celostátního kola

čtvrtek, 26 březen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Francouzský jazyk | Zobrazeno: 1124×

2015 03 25 Frj kraj Symbolická fotka s bagrem aneb jak jsme se prokopaly na republikuDne 25. března se v Jihlavě konalo Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. A studentky našeho gymnázia zde opravdu zazářily! V kategorii A1 skončila Nicola Vošická (4.O) na 7. místě, skvělé 1. místo obsadila Luďka Dubová (4.O) a postoupila tak do celorepublikového kola. Ale tím to neskončilo. Studentka třetího ročníku Eva Krajanská s přehledem zvítězila ve své kategorii B1 a taktéž bude naši školu reprezentovat v republikovém finále. A do třetice, v nejvyšší úrovni B2 obsadila 5. místo Anna Racková (7.O) a skvělé 2. místo vybojovala VyLinh Vuong ze stejného ročníku. Vítězka této kategorie ovšem oznámila, že se nebude moci zúčastnit celostátního kola, tudíž do tohoto kola postupuje druhá VyLinh! Celkem tedy tři účasti v celostátním kole soutěže považuji za ohromný úspěch a velmi dívkám děkuji za tak skvělou reprezentaci naší školy. Blahopřeji jim ještě jednou k dosaženým výsledkům a samozřejmě držím pěsti do celostátního kola, které se koná 29. dubna v Praze ve Francouzském institutu. Věřím, že i tam dívky ukáží, co umí.

Naposledy změněno čtvrtek, 26 březen 2015 17:42