Lyžařský kurz třídy sekunda

úterý, 10 březen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Tělesná | Zobrazeno: 1230×

skiVe dnech 21. 2. – 28. 2. 2015 jsme se s naší třídou sekundou vypravili na lyžařský výcvikový kurz do Krkonoš. Zvolili jsme si oblast poblíž Pece pod Sněžkou. Byli jsme ubytováni v chatě Táňa. Společně s námi tam pobýval další lyžařský kurz z Větrného Jeníkova. Každý si s těmito dětmi vytvořil jiný vztah, a proto nemůžeme říct, nakolik jsme si s nimi porozuměli.

Při samotném lyžování jsme nejdříve sjížděli poměrně krátkou a mírnou sjezdovku, na které jsme si připomněli, jak se vlastně lyžuje. Poté nastal třetí neboli krizový den, kdy se nesmí jít na sjezdové lyže, jelikož právě v tento den bývá nejvíce úrazů. Naše třída se tedy vydala na Sněžku. Původní plán byl, že dojdeme pěšky na Růžovou horu a odtud se svezeme na Sněžku lanovkou. To se nám ale nevydařilo, a proto jsme šli celou cestu na Sněžku pěšky a lanovkou jsme se nechali svézt z vrcholku do Pece.

Další dni jsme sjížděli větší a příkřejší sjezdovky v místním ski areálu. Naše nejnavštěvovanější tratě byly asi Zahrádky a Smrk. V jednom z těchto dní jsme mohli vyrazit na běžky. Běžkovali jsme asi deset kilometrů a uspořádali jsme i malé závody.

Všichni jsme si pobyt na horách užili a nikomu se ani nic nestalo. Již se těšíme na další lyžařský kurz v kvintě.

Jiří Klubal, 2.O

Naposledy změněno úterý, 10 březen 2015 14:25