Úžasný svět techniky

pondělí, 09 březen 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Různé | Zobrazeno: 1481×

2015 03 01 U6 Svet technikyTřída tercie našeho gymnázia se zúčastnila natáčení pořadu U6 - úžasný svět techniky. V televizi nás uvidíte 27. 3. na programu Déčko.

Přečtěte si, jak vše viděli naši studenti:

Ostrava Trip

Píše se neděle 22. února a pětičlenná skupinka studentů humpoleckého gymnázia se se svým třídním učitelem setkává na humpoleckém vlakovém nádraží a odjíždí směr Ostrava. Po 7 hodinové cestě můžeme prohlásit, že jsme na místě, v ocelovém srdci republiky, jak se dříve Ostravě říkalo. Na vlakovém nádraží nastoupíme do tramvaje, pak kousek ještě pěšky a potom se ocitáme před budovou České televize Ostrava. 

Ubytujeme se na ubytovně ČT, něco ještě načteme a potom jdeme spát. Avšak ráno jsme zjistili, že jsme v průměru spali 5-6 hodin. Už ve spánku na nás doléhala nervozita. Rychlá snídaně a už nastupujeme do dodávky. Když přijíždíme do areálu Dolních Vítkovic, jsme fascinování rozlehlostí a velkolepostí celého komplexu. Vysedneme a přijdeme do moderní místnosti, která se stane na pár hodin místem odpočinku od světel a kamer. Po chvíli jsme poprvé spatřili naše konkurenty z gymnázia Lipník nad Bečvou, jelikož oni přijeli první, měli také právo vybrat si, zda budou tým Alfa či Omega. Vybrali si Alfu a nás s potěšením zbyla Omega se svými zářivě oranžovými dresy. Chvíli posedíme a už to vše přichází: dramaturg, režisér, animátorky, maskérka a zvukaři.

Můžeme jít na scénu, zprvu pozorujeme úvodní obraz a zjistíme, že dnešní díl je na téma modernizace. Po prvním nástupu před kamerou, kdy jsme se představili panu továrníkovi, přišla první disciplína, a to kvíz. My jsme zvolili Daniela Šimka, který nám získal 1 bod, ale protihráči si vedli líp a vysoutěžili 3 body. Další úkol byl projet dráhu autíčkem na dálkové ovládání, ale pozor, mohly se účastnit jenom dívky. Za nás šla Nikola Vaňková, vstoupíme do místnosti, Niki se chopí ovládání a 3..2..1..START. Závodění bylo velice napínavé, ale nakonec jsme si výhru připsali my, s elánem a nadšením se vrháme na další misi. Jen pro informaci - aktuální stav je 6:1 pro nás, druhý tým vsadil 2 body, ale prohrál. Další věc, která patří k bezdrátové modernizaci je vysílačka a právě na ní byl založen náš úkol. Já - Šárka Štecherová jsem vyjela výtahem na věž, odkud jsem navigovala Romana Šimka, jakou sílou a směrem má přes zeď házet raketky do vyhrazených čtverců s barvou našeho i konkurujícího týmu. Bohužel nikomu se nepodařilo vhodit raketku do čtverců. Tak se kolo opakovalo, my jsme hodili 1 raketku do protihráčova políčka, jenže k jejich štěstí se oni trefili do svého políčka a tím vyhráli zisk 5 bodů, čímž skóre v U6 bylo 6:6. Z těchto aktivit nám vyhládlo, a proto jsme se šli najíst.

Nabranou energii jsme využili k přemístění do vedlejší budovy, kde jsou katakomby. Tentokrát mohli soutěžit pouze kluci, jelikož tam prý jsou pavouci. I u nás se projevila arachnofobie, a proto musel jít Daniel Šimek. Oba kluci dostali 50 vteřinový limit najít indicie k sestavení dalšího úkolu. Bohužel, z katakomb se nikdo nedostal. Tak do další úlohy oba týmy nastoupily ochuzeny o jednoho hráče a navíc bez žádné indicie. Časový limit začal a my otevíráme plechovku, ve které objevíme: jakousi krabici se čtyřmi otvory, z čehož jsou dva na jedné straně a z druhé ve stejné linii také dva; 2 špejle; 4 kolečka; papír a tužku. Už vám asi také došlo, že jsme měli sestavit autíčko. Všechno probíhalo bez problému, až co dělat s papírem a tužkou, záhy jsme našli malý otvor na vrchu, do něho jsme vložili tužku a na ni provlíkli papír (jako u lodi stožár a plachta). Vyběhli jsme a použili fén, který hnal naše autíčko až za cílovou čáru a to znamenalo, že jsme vyhráli, tudíž utekli o 10 bodů (skóre: 16:6).

Poté se oblékáme do talárů, protože nás čeká aréna mozků. Odcházíme s neutrálním výrazem v tvářích, jelikož jsme remizovali. Už zbývá předposlední disciplína, a to je morseovka. Od nás šel vysílat zprávu Roman Šimek a tu přijímal celý tým. V té jsme bohužel pohořeli a ztratili 1 vsazený bod. Tým Alfa nedokázal rozluštit celou zprávu, ale většinu, proto získali 6 bodů.

Do závěrečné disciplíny, hádání osobnosti, nastupujeme se skórem 15:12. Naši protihráči sází všechny body a my spíše taktizujeme, proto nevsázíme nic. Jaromír Krtek vstupuje do ponorky a náš tým mu drží palce. Pan Továrník vysloví sotva 4 věty a Jaromír stiskne tlačítko. Řekne Steve Jobs a my víme, že VYHRÁVÁME. Potřeseme rukama a popřejeme soupeřům šťastnou cestu.

Konečně přichází soutěž o ceny. Naším úkolem je najít schované klíče a ty zkoušet do tří truhel, na což máme 2 minuty. Z 10 klíčů pasovali 2 a v 1. bedně najdeme čokoládu, kyblík brambůrky a žvýkačky. V té druhé byla hlavní cena, což byly TABLETY. Poté se vracíme zpět na ubytovnu ČT a slavíme náš úspěch. Třetí den absolvujeme 8 hodinovou cestu zpět. Další den nás příjemně uvítá naše třída a to je vše. Nutno podotknout, že se nám natáčení velice zalíbilo.

Šárka Štecherová, tercie

Naposledy změněno pondělí, 09 březen 2015 14:05