Poznávací zájezd do Paříže

pondělí, 29 září 2014 | Napsal(a)  | Rubrika Francouzský jazyk | Zobrazeno: 1413×

2014 09 Francie2014 09 Francie2Koncem září měli studenti francouzského jazyka možnost navštívit hlavní město Francie – Paříž. Zájem poznat jedno z nejkrásnějších měst světa byl veliký - celá výprava čítala 54 studentů z nižšího i vyššího gymnázia. Program byl nabitý a my měli jedinečnou příležitost vidět spoustu významných historických památek na vlastní oči.

Po noci strávené v autobusu nás čekal náročný program: vystoupali jsme na Eiffelovu věž, prošli jsme se od Vítězného oblouku po Champs-Ellysées až k náměstí Svornosti a den jsme zakončili prohlídkou jednoho z největších muzeí světa – muzea Louvre.

Druhý den jsme se přesunuli k zámku ve Versailles, honosnému sídlu francouzských panovníků. Počasí nám přálo, v rozsáhlých zahradách kolem zámku jsme mohli obdivovat kašny a fontány, sochy i výstavu moderního umění. Odpoledne jsme vyrazili do supermoderní čtvrti La Défense.

Následující ráno jsme strávili v Lucemburských zahradách, prošli jsme Latinskou čtvrť se známou Sorbonnou a navštívili jsme katedrálu Notre-Dame na ostrově Île de la Cité. Pokračovali jsme k Centre-Pompidou a podél Seiny k Musée d´Orsay, muzeu zasvěcenému impresionismu a symbolismu.

S Paříží jsme se rozloučili na Montmartru, od baziliky Sacré-Cœur. Plni dojmů a s vůní sýrů jsme se vydali na cestu domů.

Naposledy změněno pondělí, 29 září 2014 18:28