Zeměpisné soutěže

středa, 02 červenec 2014 | Napsal(a)  | Rubrika Přírodní vědy | Zobrazeno: 1403×

Blue World MapI letos na jaře jsme se zúčastnili jako každoročně zeměpisných soutěží. Jarní vítr nám přivál hezké úspěchy.

Na začátku března jsme se opět přihlásili do mezinárodní soutěže Landmark, které se účastníme jako jediní z České republiky. Je to zajímavá soutěž, která spojuje zeměpis, dějepis a další předměty. Probíhá přes internet a dorozumívacím jazykem je angličtina. Každoročně se dozvíme o spoustě zajímavých míst na Zemi, o kterých bychom třeba jinak ani neslyšeli.

A pak přišla zeměpisná olympiáda. V okresním kole nás krásně reprezentovali tito studenti: Jiří Klubal (1.O) – 1. místo, Sofie Zelenková (2.O) – 1. místo, Tomáš Hanousek (5.O) – 2. místo, Jan Šenk (4.O) – 4. místo a Veronika Hypšová (7.O) – 8. místo. Ti nejlepší postoupili do krajského kola, kde se poprali s těmi nejlepšími: Tomáš Hanousek – 10. místo, Sofie Zelenková – 8. místo. Jiří Klubal získal vynikající 1. místo. Škoda, že v této kategorii se nekoná celostátní kolo. Všem soutěžícím moc gratulujeme.

Další soutěží, které se účastníme je Eurorebus. To je vlastně celoroční záležitost. Nejprve probíhají jednotlivé soutěže přes internet. Ti nejlepší (týmy nebo jednotlivci) se zúčastní krajského kola v Jihlavě. I letos jsme měli velkou účast. A skvělá zpráva proběhla při vyhlašování – máme tři medaile a postup do celostátního kola. To se konalo v Praze 6. 6. 2014. Z celé republiky se sjelo přes 1000 nejlepších soutěžících. Účastnili se naši benjamínci z Primy – Filip Antoni, Jiří Klubal a Michal Mojžíš. Sbírali zkušenosti a vůbec si nevedli špatně. Další účastníci již nebyli v tomto kole poprvé. Tým Tercie tvořili Radka Kvášová, Adam Drahozal a Matěj Doležálek. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži jednotlivců Matěj Doležálek, který vybojoval 2. místo. Díky tomu se může na podzim zúčastnit Expedice Eurorebus po Evropě. Přejeme mu spoustu pěkných zážitků. Všem soutěžícím Eurorebusu děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

2014 Eurorebus

Krajské kolo Eurorebus: Fotoalbum na facebooku | Fotogalerie
Republikové kolo Eurorebus: Fotoalbum na facebookuFotogalerie

Naposledy změněno středa, 02 červenec 2014 00:40