Lyžařský kurz

pátek, 14 březen 2014 | Napsal(a)  | Rubrika Tělesná | Zobrazeno: 1496×

skiNa přelomu února a března se třída kvinta spolu s 1.A vydala na lyžařský kurz. Jeli jsme na Dolní Moravu do penzionu Terezka. Ubytování bylo luxusní, třeba i s kuchyňkou či televizí na pokoji. O sjezdovkách se to už moc říci nedalo, ale důvodem bylo teplo, které nás provázelo celý týden.

Po příjezdu se všichni ubytovali a poté následovalo rozdělení do družstev. Sluníčko nám svítilo a všichni byli nadšení a usměvaví z krásného prostředí. Po večeři většinu studentů smích přešel, když zjistili, že místo zábavy musí sedět na přednášce. Přednášky se pak konaly skoro každý den. Ovšem někdy jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, třeba o horské službě, historii lyžování nebo o bezpečnosti chování v horách a první pomoci. O společném večeru jsme hráli hry a zpívali s kytarami, bylo nám fajn.

Ve čtvrtek se konal večerní karneval, který proběhl trochu netradičně na bobové dráze. Studenti vytvořili mnoho zajímavých masek a myslím, že většina si dala záležet.

V pátek jsme strávili poslední den na svahu. Konaly se závody ve slalomu a poté, alespoň v mém třetím družstvu, následovalo pozvolnější lyžování a vysedávání v bufetu delší dobu než obvykle.

Necelý týden rychle utekl a před námi byl poslední den. Učitelé dali studentům na výběr, co chtějí poslední půlden dělat. Většina si vybrala procházku přírodou, někteří běžky a jiní zase poslední lyžovačku. Procházka přírodou nebyla zas taková procházka, ale pořádná túra až na hranice Polska na Trojmorski Wierch. Odvážlivci vystoupali i na zledovatělou rozhlednu.

Dovolila bych si říct, že se lyžařský výcvik povedl, až na pár drobných problémů, které se nakonec vyřešily. Hlavní je, že se nikomu nic závažného nestalo a většina z nás neodjela během kurzu z důvodu nemoci domů, jako tomu bylo v sekundě.

Lucie Prokopová, kvinta

Naposledy změněno pátek, 14 březen 2014 17:54