100 vědců do středních škol: 11. Intenzivní škola v Jihlavě

úterý, 17 prosinec 2013 | Napsal(a)  | Rubrika Přírodovědné projekty | Zobrazeno: 4100×

100 vedcu logo

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 jsme se společně s mými třemi spolužáky a panem profesorem Petrem Filipem vydali na 11. Intenzivní školu vědců do Jihlavy. Po krátké cestě autobusem jsme se vydali hledat Hotel Gustava Mahlera, ve kterém probíhal náš program. Netrvalo dlouho a již jsme se zapisovali na prezenční listinu. Po registraci jsme vyslechli první přednášku s názvem: Co nás činí lidmi: struktura a evoluce lidského genomu od pana prof. RNDr. Václava Pačese, DrSc. Po přednášce jsme se šli ubytovat do hotelu Garni. Poté jsme poobědvali v hotelu Gustava Mahlera a šli jsme si poslechnout další přednášku. Po skončení přednášky nás čekala práce v sekcích, kde jsme se učili základy správného brainstormingu a prezentování. Na konci dne jsme pak absolvovali prohlídku kostela Povýšení svatého Kříže, který se nachází na jihlavském náměstí. 

V pátek jsme se si dali výbornou snídani a čekala nás další série přednášek. Vyslechli jsme přednášku o moderních dějinách České republiky od doc. PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D. Následovala poutavá přednáška o posvátné architektuře od Ing. arch. Jindřicha Synka a opět jsme pracovali v sekcích na našich prezentacích. Po večeři nás čekala ještě přednáška Prof. RNDr. Patrika Španěla, Dr.rer.nat. o analýze stopových látek v lidském dechu pro diagnostiku nemocí.
Poslední den našeho pobytu jsme se účastnili naší poslední přednášky s názvem: Učíme stroje česky od doc. RNDr. Vladislava Kuboně, Ph.D. Poté následovala malá konference účastníků, kde jsme i my prezentovali naši prezentaci s názvem Záhadná supravodivost. Po konferenci jsme obdrželi osvědčení o absolvování Intenzivní školy a také věcné ceny v podobě zajímavých knih zabývajících se mnoha různými tématy. Dále nás čekal už jen oběd a cesta domů.
Myslím, že absolvování Intenzivní školy pro nás bylo velkým přínosem a na tento zážitek budeme dlouho rádi vzpomínat :-)

Za vědeckou skupinu 4. A Kristýna Douchová.

Naposledy změněno čtvrtek, 19 prosinec 2013 20:03