Přednáška s besedou o kosmonautice

úterý, 03 září 2013 | Napsal(a)  | Rubrika Přírodovědné projekty | Zobrazeno: 3558×

astronautAkce Poradenského centra pro odborné přírodovědné a vědeckotechnické činnosti

Vážení studenti,

naší další akcí bude přednáška s besedou o kosmonautice. Uskuteční se na naší škole ve středu 9. října 2013 od 10.00 hod. Akce je určena zejména pro budoucí maturanty z fyziky a informatiky a další vážné zájemce.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře

upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Česká kosmická kancelář přeje všem studentům úspěšný a veselý nástup do školy :-)

Přednáškové turné: "Na řadě je Mars"

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce na přednáškové turné dr. Jamese Rice, planetárního geologa a člena nejužšího týmu NASA, který s pomocí robotických vozítek Spirit, Opportunity a Curiosity zprostředkovává lidstvu řadu netušených objevů při průzkumu Rudé planety. Multimediální program se bude věnovat nejen geologickému průzkumu Marsu, ale také dalším souvislostem včetně budoucí možné kolonizace Marsu a přínosům pro lidstvo. S použitím modelů představí také práci robotických vozítek NASA. Přednášky v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Českých Budějovicích doplňuje výstava o Marsu s názvem "Mars: Roving the Red Planet" (Toulky Rudou planetou) v budově Akademie věd v Praze na Národní třídě (od úterý 17.9.2013).

Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře

Světový kosmický týden 2013 v České republice

V týdnu od 4. do 10. října 2013 se uskuteční již popatnácté celosvětové oslavy kosmonautiky a dobývání vesmíru "Světový kosmický týden". Česká kosmická kancelář, národní koordinátor Světového kosmického týdne v České republice, vyzývá všechny organizace, kluby a společnosti věnující se popularizaci kosmonautiky a astronomie a vzdělávacím aktivitám k připojení se k tomuto celosvětovému projektu.

Naposledy změněno úterý, 03 září 2013 12:58