Matematici zabodovali na všech úrovních

pátek, 31 květen 2013 | Napsal(a)  | Rubrika Přírodní vědy | Zobrazeno: 2227×

MathsVynikajících výsledků dosáhli naši studenti v matematických soutěžích. 

Po loňském vítězství v krajském kole matematické olympiády se povedl Aničce Hajčiarové z kvinty opět skvělý kousek. Nejenže se v silné konkurenci zejména hochů ze všech krajských gymnázií neztratila, ale dokonce vybojovala druhé místo a minulý týden se účastnila soustředění v Jevíčku. Držíme palce, ať se Aničce daří i nadále. 

I ve třídě prima se rýsují velké matematické naděje. Do okresního kola Pythagoriády postoupilo z  32 studentů celkem 24 a nevedli si špatně. Zde jsme měli šest úspěšných řešitelů – Příhodová Barbora, Rázek Jiří, Šimek Daniel, Vincenc Lukáš, Zelenková Sofie a Žaloudek Adam. V okresním kole matematické olympiády se záludnými úkoly statečně bojovali Štecherová Šárka, Vacatová Adéla a Šimek Roman.

Matěj Doležálek ze sekundy má na svém kontě několik vynikajících výsledků a „na svém krku několik  medailí“ , na příklad za 1. místo v okresním kole matematické olympiády, za druhé místo v okresním kole Pythagoriády, za dosažení nejlepšího celoškolního výsledku v matematické soutěži Klokan (104 bodů) a za 8. místo v celostátní soutěži Jáma lvová, kterou pořádá ČVUT pro nadané studenty středních a základních škol. V okresním kole matematické olympiády výborně zabojovala i Baruška Stýblová.

Jan Šenk z tercie také výborně reprezentuje naši školu. Vyhrál okresní kola matematické olympiády a Pythagoriády ve své kategorii. Své mimořádné technické nadání dokázal  i třetím místem v okresním kole fyzikální olympiády. Blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy v příštím školním roce.

Studenti třídy kvarty Tomáš Hanousek, Nikola Nováková a Simona Zástěrová postoupili také do okresního kola matematické olmypiády, kde se Tomáš umístil hned pod čarou postupu. Děvčata pak postoupila do krajského kola a tam předvedla velmi slušné výsledky. Celé trojici patří velké poděkování za čtyřletou reprezentaci školy, protože v okresních kolech matematických soutěží nikdy nechyběli.

Pochvalu zaslouží i studenti 1.A, kteří statečně bojovali ve školním kole, když do krajského pak postoupil jen Martin Kutiš a nevedl si špatně, byť nebyl mezi úspěšnými řešiteli.

Zapsaly vyučující matematiky Jana Blehová, Zita Vodová, Věra Petrušková, Eva Karfiátová

Naposledy změněno pátek, 14 červen 2013 16:39