Zkrocení zlé ženy

neděle, 17 březen 2013 | Napsal(a)  | Rubrika Český jazyk | Zobrazeno: 1935×

Theatre MasksV úterý 12. března uspořádala škola pro náš učitelský sbor a jejich blízké zájezd do pražského Divadla na Vinohradech na Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy. Volná místa byla doplněna studenty. Do Prahy jsme dorazili s menším předstihem, a tak jsme měli dost času si projít krásné okolí Vinohradského divadla.

I když představení trvalo přes tři hodiny, uteklo rychle jako voda. Možná hlavně proto, že jsme se smáli od začátku do konce. Děj představení vypráví o bohatém Battistovi, jenž pečuje ve svém domě o dvě dcery. Krásnou, poslušnou a nápadníky obletovanou Bianku a povýšenou, drzou Kateřinu, od níž se muži drží raději dále. Nápadníci se proto snaží najít někoho, kdo by Kačku zkrotil, jinak se nemůže okouzlující Bianka vdát. Když tu se najednou objeví Petruccio, bohatý veronský šlechtic s ostrým vtipem, který je odhodlán se kruté Kateřině postavit. Dokáže tedy Petruccio zkrotit svou Kateřinu s grácií, nebo vše vzdá?

Myslím si, že všichni odcházeli z divadla s úsměvem na tváři a s velkými hereckými zážitky,  o něž se postarali herci jako Filip Blažek a Michal Novotný nebo Andrea Elsnerová a Hana Vágnerová. 

Simona Zástěrová, kvarta

Naposledy změněno neděle, 17 březen 2013 17:25