Sportovní úspěchy studentů gymnázia od září do listopadu 2012

středa, 09 leden 2013 | Napsal(a)  | Rubrika Tělesná | Zobrazeno: 2399×

sportovni uspechy 2012sportovni uspechy2 2012 V letošním roce se studenti gymnázia opět zúčastnili několika sportovních akcí pod záštitou Asociace školních sportovních klubů. Nejlepším sportovcům základních a středních škol se dařilo na atletických závodech, na volejbale a ve stolním tenisu.

Tradičně se gymnáziu dařilo ve stolním tenise. Na okresním kole 10. 10. 2012 v Pelhřimově, kategorie IV., obsadili chlapci ve složení Brukner, Koudelka, Kohout 2. místo a dívky v sestavě Studenovská, Brožová S. vyhrály a postoupily do krajského kola. Okresní kolo pro středoškoláky se konalo 24. 10. 2012 v Humpolci. Z gymnázia se OK zúčastnily dva týmy dívek a dva týmy chlapců. V kategorii dívek se na prvním místě umístily Kocmanová I. a Kasalová M., třetí místo obsadilo družstvo Vuong V. a Radilová K. Kategorii chlapců vyhrálo družstvo Trnka T., Hajčiar D. a Krčil T. a druhé družstvo ve složení Brázda J., Čermák D., Žáček A. obsadilo místo čtvrté.

Na krajském kole v Hrotovicích, které se konalo 9. 11. 2012, se stalo nemožné! Oba naše středoškolské týmy vyhrály a zajistily si postup na RK do Holic. A v kategorii základních škol 8.-9. tříd přidala Edita Studenovská se Simonou Brožovou druhé místo v KK.

Republikové finále proběhlo ve dnech 15. - 16. 11. 2012 v městské sportovní hale. Pořadatelem této akce byla SŠA Holice, Gymnázium Holice, OR AŠSK ČR Pardubice, Město Holice a TJ Jiskra Holice. Hrálo se na 15-ti stolech s vítěznými družstvy z jednotlivých krajů a pořádající školou. Naši hráči se zde neztratili. Ani za stolem či ve městě.

Oba týmy byly nasazeny do skupiny po třech, bohužel se ani jednomu z nich nepodařilo zvítězit a postoupit do hlavní soutěže, proto nakonec hrály útěchu (tzn. 9.-14. místo). Tady už se jim dařilo o něco více, dívky vyhrály dvě utkání a umístily se na 11. místě, chlapci s jedním vyhraným zápasem obsadili 12. místo.

Atletika
Dne 20. 9. 2012 jsme se zúčastnili okresního kola atletických závodů Corny cup v Pelhřimově. Naše týmy se dokázaly i v silné konkurenci prosadit, družstvo dívek obsadilo v kategorii středních škol 2. místo s 4907 b. a družstvo chlapců ve složení Dalík R., Brož M., Vrátný T., Falt V., Krejčí T., Žáček A., Cizner F., Racek L., Čížek J., Skořepa M., Doležal T., Žáček J. se ziskem 7134 bodů vyhrálo a díky tomu postoupilo na krajské kolo do Jihlavy, které se konalo 25.9.2012. Zde i přes veškeré usílí nakonec obsadili s 6921 body 6. místo.

Volejbal
29.11. 2012 se v Pelhřimově konalo okresní kolo ve volejbale středních škol. Dohromady se sjelo 5 družstev dívek a 6 družstev chlapců. Družstva chlapců byla rozdělena na dvě skupiny a naši ve složení Žáček, Neuber, Dalík, Brož, Vaňkát, Krejčí, Doležal a Brázda nakonec obsadili 4. místo, když těsně podlehli Pelhřimovu 2:1. Dívky hrály ve složení Paclíková, Žáčková, Jenčová, Pavlová, Rýdlová, Kasalová, Krajčinovská a Paťhová, podařilo se jim celou skupinu vyhrát a zajistily si postup do krajského kola, které se bude konat na jaře 2013.

Studentka 5.0 Kasalová M.

Naposledy změněno středa, 09 leden 2013 19:00