Náročnější výlet do světa literatury

pondělí, 27 únor 2012 | Napsal(a)  | Rubrika Český jazyk | Zobrazeno: 1837×

   24. února 2012 proběhly na naší škole dvě literárně zaměřené přednášky, které studentům třetích ročníků a literárního semináře přiblížily různé pohledy na interpretaci literárních děl.

 

   První přednáška s názvem Michail Bulgakov a rozbor jeho děl nám ukázala zajímavý život tohoto ruského prozaika a dramatika první poloviny 20. století na pozadí událostí sovětského Ruska. Přednášející Mgr. Pavel Martinec z Hradce Králové pak s využitím jeho díla Mistr a Markétka poukazoval na různé interpretační přístupy ke knize a na možnosti, jak tuto knihu číst v její mnohovrstevné kompozici.

     Druhá přednáška se zaměřovala na poezii. Mgr. Martin Krátoška, který k nám přijel z Brna, se podělil se studenty o své náhledy na poezii básníka Ivana Wernische. Společně pak v přednášce Lyrický mluvčí v poezii Ivana Wernische interpretovali některé básně tohoto autora.

     Naši studenti díky této akci mohli nahlédnout více „pod pokličku“ literární interpretace. Doufáme, že získané podměty využijí a budou pro ně přínosem. Oběma protagonistům děkujeme za účast a těšíme se na případné další podobné posezení s literaturou.