Poznávací zájezd do Drážďan

čtvrtek, 15 prosinec 2011 | Napsal(a)  | Rubrika Německý jazyk | Zobrazeno: 2010×

13. 12. 2011 se třída kvinta společně se studenty pelhřimovské průmyslové školy vydala na vánoční výlet do Drážďan. Ve čtyři hodiny ráno se humpolečtí účastníci zájezdu shromáždili před školou a autobus je s malou zastávkou v Pelhřimově, kde se k nim přidali pelhřimovští kolegové, dopravil do 250 km vzdáleného německého města. Studenty zde čekala procházka po historickém centru a nákupy na zdejších vánočních trzích.

Po příjezdu do Drážďan se skupina vydala cestou po Brilšenské terase, odkud si její členové mohli prohlédnout nádherné stavby jako Albertinum, Uměleckou akademii, kostel Frauenkirche, Novou radnici, Sněmovnu, rezidenční zámek či katedrálu Hofkirche. Po malé zastávce u Semperovy opery pokračovali studenti do Zwingeru, kde se nejprve prošli po zdejší terase a kam se pak mohli vrátit za návštěvou galerie Alte Meister. Nakonec je ještě čekal kostel Frauenkirche, jenž byl během druhé světové války úplně zničen a nového otevření se dočkal až v roce 2005. Studenti si zde mohli prohlédnout nádherně zdobený interiér a dát odpočinout unaveným nohám.

Odpoledne čekal účastníky zájezdu vánoční trh na náměstí Altmarkt. Byly zde k vidění nazdobené stánky s rukodělným zbožím, cukrovinkami či typickými klobásami. Děvčata se velmi těšila také na návštěvu nákupní zóny v Prager Strasse.

S výletem do Drážďan byli všichni velmi spokojení, každý zde totiž našel něco pro sebe, od ochutnávky klobásy, přes prohlídku historických staveb, až po nákupy vánočních dárků.

Karolína Staňková V.O

Prohlédněte si celou galerii fotografií na facebooku.

Naposledy změněno čtvrtek, 08 březen 2012 09:17