15. výročí zapojení Gymnázia Humpolec do celosvětového programu GLOBE

úterý, 03 květen 2011 |   | Rubrika Projekty | Zobrazeno: 2014×

Středu 20. dubna prožívali studenti humpoleckého gymnázia velmi netradičně. Po dvou vyučovacích hodinách se shromáždili v sále kina, aby se zúčastnili konference, která měla zhodnotit 15 let zapojení naší školy do celosvětového programu GLOBE.

A co že vlastně tento program znamená? Pozorování počasí, přírody, různá hydrologická nebo klimatologická měření apod. V tomto pozorování se škola právem nachází na světové špičce – letos se umístila na celkové třetí příčce co do kvality odeslaných měření.

Naši studenti se zúčastnili v rámci programu GLOBE přírodovědných expedicí za polární kruh, na jižní pobřeží Norska, do Finska, Litvy, Maďarska, Ukrajiny, přírodovědeckého průzkumu pobřeží Jaderského moře, ekologické konference v Chorvatsku, Velké Británii a JAR. Všechny tyto akce byly finančně podporovány Nadačním fondem Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci.

A tak si v kině mnozí zavzpomínali, jak to vypadalo, když s programem začínali, a co se v průběhu 15 let odehrálo. A protože mělo jít spíše o zábavné vzdělávání, nesměl chybět ani kulturní program studentů školy: taneční a hudební vystoupení, lidové pranostiky nebo scénky vypovídající o tom, jaké tradice se u nás v průběhu roku dodržují.

Všichni se skvěle bavili a myslím, že nejvíce sami účinkující.

Jana Hořínková, 6.O

Naposledy změněno čtvrtek, 09 únor 2012 12:47