Mladý Demosthenes 25.2. 2010

pátek, 26 únor 2010 |   | Rubrika Český jazyk | Zobrazeno: 1958×

Mladý Demosthenes je nová celostátní soutěž v komunikačních dovednostech, která byla pro nižší ročníky gymnázia a základní školy uspořádána letos potřetí. Na našem gymnáziu se do školního kola se zapojilo kolem 30 žáků, polovina v kategorii prima a sekunda a stejný počet v kategorii tercie a kvarta. Úkolem každého účastníka bylo pronést před porotou monolog dlouhý jednu až dvě minuty, a to na libovolné téma.

Mladí řečníci hovořili o svých sportovních a uměleckých zájmech, čtyřnohých miláčcích, cestování či oblíbených činnostech. Vítězství ze školního kola si odnesla v mladší kategorii Zuzana Rýznerová a mezi staršími žáky byla nejúspěšnější Markéta Jenčová. Obě děvčata naši školu reprezentovala 25. února 2010 v regionálním kole soutěže v Jihlavě, odkud si každá ve své kategorii odvezla opět vítězství. Proto budou v březnu zastupovat region Pelhřimov i v krajském kole.
Zajímavým zážitkem z regionálního kola se pro dívky stalo setkání s televizní moderátorkou Janou Adámkovou, která se podílí na centrální organizaci soutěže a v Jihlavě vykonávala funkci předsedkyně poroty.