Muzikál My Fair Lady

čtvrtek, 25 únor 2010 |   | Rubrika Celoškolní akce | Zobrazeno: 2024×

Dne 24. února 2010 se studenti z různých tříd naší školy vypravili do Horáckého divadla v Jihlavě na známý muzikál My Fair Lady. V autobuse panovala dobrá nálada a všichni jsme se těšili na samotné představení.

Předlohou pro muzikál se stala hra anglického dramatika G.B. Shawa Pygmalion. Pojednává o sázce, kterou v rozmaru uzavřel londýnský profesor fonetiky, starý mládenec Higgins, s bohatým přítelem, plukovníkem Pickeringem, že z pouliční nevzdělané, hrubé a zanedbané květinářky Lízy vychová během půl roku dámu, naučí ji dokonalé a spisovné mluvě a vybranému chování. Vlivem kultivovaného prostředí v profesorově domě i vlastní vnímavosti a učenlivosti se Líza skutečně promění v půvabnou a bystře uvažující dámu. Ovšem tato proměna s sebou přináší nemalé problémy…

V divadle jsme všichni doslova hltali výborné herecké i pěvecké výkony účinkujících a ještě v autobuse jsme o zhlédnutém muzikálu diskutovali. Ve všech zanechal příjemné kulturní zážitky, a tak doufáme, že výpravy do Horáckého divadla budou pokračovat i nadále.
Michaela Blehová

Naposledy změněno čtvrtek, 09 únor 2012 11:29