Francie – Alsasko 2009

pondělí, 26 říjen 2009 |   | Rubrika Exkurze | Zobrazeno: 8084×

Ve dnech 14. – 21. 10. 2009 se studenti Gymnázia Dr. A. Hrdličky zúčastnili výměnného pobytu v Alsasku. Partnerská škola se nachází v půvabném městečku Bouxwiller, které je nedaleko Štrasburku.
Náplň našeho programu začala prohlídkou místního muzea a procházkou městem. V muzeu jsme mohli poznat historii kulturního života a dění v Bouxwilleru a jeho přilehlém okolí. Ve městě jsme obdivovali vliv německé kultury na architekturu.
Následujícího dne jsme se vypravili na prohlídku jednoho z nejvíce navštěvovaných francouzských hradů – Haut-Koenigsbourg. Největším překvapením pro nás bylo zjištění, že kompletní rekonstrukce proběhla za pouhých 8 let počátkem 20. století. Poté jsme se vydali na „Opičí horu“. U vchodu každý obdržel popcorn, kterým jsme mohli krmit volně pobíhající opičky.

Jelikož Francouzi navštěvují školu i v sobotu, měli jsme možnost přednést prezentace vypracované našimi žáky. Poté i studenti z francouzské strany předvedli svou prezentaci, která bohužel nebyla připravena tak, jak bychom si představovali. Zbytek dne a celou neděli jsme strávili se svými rodinami.
V pondělí následovala prohlídka planetária a katedrály ve Štrasburku. V planetáriu se nám dostalo poutavého výkladu o historii astrologických přístrojů a následně jsme zhlédli film o dobývání vesmíru. Odpoledne jsme poznali místní čtvrť Malá Francie a katedrálu v doprovodu českého průvodce.
Programem posledního dne našeho pobytu byla místní továrna na výrobu součástek do aut, letadel a lodí a posléze jsme se přesunuli na hranice s Německem, kde jsme obdivovali archeologické naleziště.
Většina studentů se této výměny účastnila prvním rokem, a myslíme, že jestli to bude možné i v příštích letech, rádi se znovu připojí. Těšíme se, až budeme moci přivítat naše francouzské přátele tady u nás v Humpolci.
Alice Bolcková, Kateřina Pleskačová, Tereza Kutišová

Naposledy změněno čtvrtek, 09 únor 2012 10:55