Informace pro zájemce o studium na Gymnáziu dr. A. Hrdličky ve školním roce 2017/2018

pondělí, 24 říjen 2016 |   | Rubrika Přijímací zkoušky | Zobrazeno: 2353×

Gymnázium dr. A. Hrdličky v Humpolci oznamuje, že ve školním roce 2017/2018 otevře 1 třídu čtyřletého gymnázia pro 30 žáků a 1 třídu osmiletého gymnázia také pro 30 žáků.

Pro všechny zájemce o studium na naší škole jsme připravili informační přehled, který jim pomůže dobře načasovat přípravu na přijímací zkoušky. Přejeme všem uchazečům hodně štěstí v přijímacím řízení a těšíme se, že se stanou součástí našeho týmu!

Příprava na přijímací řízení, aneb JAK NA TO?

Získejte, co nejvíce informací o naší škole:

  • navštivte náš stánek na přehlídkách středních škol 2. 11. 2016 v Havlíčkově Brodě a 8. 11. 2016 v Pelhřimově, kde získáte základní informace nejen od přítomných učitelů, ale své osobní zkušenosti vám sdělí přímo také naši žáci
  • prohlédněte si naši školu „v akci“ ve čtvrtek 24. 11. 2016 při Dnu otevřených dveří, který je určen k prezentaci nejzajímavějších forem práce a činností, jimiž se můžeme chlubit
  • prožijte jedno odpoledne v naší škole v rámci akce Škola na zkoušku pro primány, která se bude konat ve čtvrtek 8. 12. 2016 od 14 hod. – pod vedením učitelů si projdete typické úlohy z jednotných přijímacích testů, zažijete příjemnou atmosféru skupinové práce
  • zúčastněte se Přijímacích zkoušek nanečisto (určeno pro uchazeče z 5. a 9. tříd), které se budou konat ve středu 8. 2. 2017 od 14 hod. do 16.30 hod. v budově naší školy – zkoušky bez stresu, ale v reálném čase, s reálným zadáním a zpětnou vazbou
  • ve stejný den, tedy 8. 2. 2017, pořádáme v průběhu celého odpoledne Konzultační den pro rodiče uchazečů o studium, kde nabízíme pomoc s administrací a kontrolou přihlášek a zodpovíme dotazy ke všem změnám, které mohou ještě v rámci jednotných přijímacích zkoušek nastat. Rodiče mohou potvrzenou přihlášku zároveň pohodlně odevzdat bez poštovního poplatku. Pozor letos bude vydán nový formulář přihlášky!

Už to neodkládejte a začněte s přípravou! Rádi Vám pomůžeme:

  • Studijní trénink z pohodlí domova: zúčastníte-li se DOD, Školy na zkoušku nebo Přijímacích zkoušek nanečisto, získáte osobní přístupové údaje do e-learningového prostředí naší školy, kde pro vás budeme připravovat zvyšující se tréninkové dávky učiva z češtiny, matematiky a zábavné úkoly z cizích jazyků. Postupně si zopakujete vše, co budete potřebovat k přijímacím zkouškám a co při náročném vstupu na gymnázium určitě oceníte.

Novinky v přijímacím řízení pro školní rok 2017/2018 aneb CO NÁS ČEKÁ?

Všichni uchazeči o studium na SŠ v oborech zakončených maturitní zkouškou musí složit jednotnou přijímací zkoušku, která se koná formou písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace.

Přihlášky se NOVĚ podávají již do 1. BŘEZNA 2017!

Termíny jednotných testů jsou stejné pro všechny střední školy:

Studium  První termín  Druhý termín 
Čtyřleté gymnázium  12. 4. 2017 19. 4. 2017 
Šestileté a osmileté gymnázium  18. 4. 2017 20. 4. 2017 
Náhradní termín pro všechny obory  11. 5. 2017 12. 5. 2017 

 

Gymnázium dr. A. Hrdličky si dovoluje nabídnout uchazečům a jejich rodičům účinnou pomoc při přípravě na nový model přijímacích zkoušek, a to formou prezenční (Škola na zkoušku, Přijímací zkoušky nanečisto) nebo elektronickou (Studijní trénink v e-learningovém prostředí) a samozřejmě i spolehlivý informační servis. Zapojení do přípravy je zcela dobrovolné a otevřené všem zájemcům, není tedy podmíněno podáním přihlášky ke studiu.

Bližší informace o novinkách v modelu jednotných přijímacích zkoušek v samostatném článku na webových stránkách školy www.gymhu.cz pod názvem
Novinky v přijímacím řízení.

Aktualizováno dne 24. 10. 2016

Mgr. Hana Havelková, ředitelka školy

 

Naposledy změněno úterý, 25 říjen 2016 08:11