Mgr. Ivana Taičmanová

Mgr. Ivana Taičmanová

speech bubbles2Dne 8. 2. 2017 se v Pelhřimově konalo okresní kolo konverzace v anglickém jazyce. Obě naše studentky, Tereza Podlipská (kvarta) i Edita Nováková (prima), obsadily druhé místo ve svých kategoriích.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu angličtiny.

středa, 27 duben 2016 13:28

Mezinárodní zkoušky FCE

Cambridge EnglishZajímá vás, jak jsme letos dopadli u mezinárodních zkoušek FCE? Opět můžeme gratulovat, a to hned osmi studentům: Filipu Ciznerovi, Matěji Doležálkovi, Viktórii Čudkové, Anně Hajčiarové, Veronice Martinů, Mikuláši Pacnerovi, Tereze Veselé a Vuong Vy Linh. Převážná většina studentů dosáhla vynikající úrovně C1, což odpovídá velmi pokročilé znalosti angličtiny.

Poděkování patří Nadačnímu fondu Gymnázia dr. A. Hrdličky, který úspěšným kandidátům uhradí podstatnou část poplatku za zkoušku.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu angličtiny.

čtvrtek, 05 listopad 2015 12:26

Akce „Světluška“

2015 09 světluškaJiž tradičně se naši studenti zapojili do celostátního projektu „V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ“. Výtěžek sbírky je věnován na pomoc dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Letos se nám podařilo vybrat 11 621 Kč.

Poděkování patří nejenom dobrovolníkům ze třídy septima, ale všem, kteří do sbírky přispěli.

Pokud chcete vědět víc, podívejte se na oficiální stránky Světlušky.

úterý, 08 září 2015 20:03

Začátek školního roku prvního ročníku

2015 09 seznamovak 01 resizeJak jsme my, studenti prvního ročníku, prožili začátek školního roku? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď: spousta her, překvapení, legrace a pohody.

Jak velí tradice, vyrazili jsme "kolmo" na chalupu Na Bělici nedaleko obce Kaliště. Třída se hned zpočátku projevila jako zdatný cyklistický tým. Žluté a oranžové vesty z nás učinily nepřehlédnutelnou formaci. Měli jsme dokonce i vlastní doprovodné vozidlo značky Škoda, řízené Adamem Baloghem. Tour de France by nám mohla závidět.

Po první várce seznamovacích her, kdy jsme již bezpečně věděli, kdo je Kamarádská Katka nebo Empatická Eliška, jsme se již řádně vyhladovělí vrhli na společnou večeři. Ačkoli nám ji naši instruktoři lehce zkomplikovali (mít ruce svázané se sousedem a snažit se navzájem krmit není zrovna hračka), přece jen jsme dosáhli kýženého výsledku a za chvíli byly skoro všechny talíře prázdné.

Druhý den nás čekala celá řada netradičních her. Pokud nevíte, co znamenají výrazy jako např. lesní golf, problémovky, žouželení, sloní tanec nebo blázinec, rádi vám je ochotně vysvětlíme. A za naše večerní divadelní výkony by se nemuseli stydět ani herci pořadu Partička. Jsme prostě mistry improvizace. Závěrečné povídání a posezení při kytaře bude určitě patřit k nezapomenutelným zážitkům.

Následující den jsme bojovali o přežití. Kdo četl knížku Johna Windhama Den trifidů, ten si jistě umí představit, jak náročný pochod jsme museli absolvovat. Byly prověřeny naše schopnosti týmové spolupráce a koordinace. Metodou postupných kroků jsme se propracovali ke skokům důvěry, které otestovaly, do jaké míry věříme svým novým spolužákům. A důvěřuje nám i náš nový třídní Zdeněk Škrabánek, který doslova vložil svůj osud do našich rukou. Důvěru v nás vloženou nezklameme.

Pobyt se sice nachýlil ke konci, ale o další nevšední zážitky nebyla nouze. Když se "polem nepolem, se svým malotraktorem" vynořil pan Vladimír Holub, aby nám odvezl naše batohy zpět do civilizace, sklidil zasloužený potlesk. Tím ovšem jeho zásluhy nekončí, protože o několik minut později jsme ho zaměstnali opravou přetrženého řetězu jízdního kola. Bez jeho pomoci bychom byli ztraceni. Děkujeme.

Další poděkování patří Adaptabilnímu Aleši (Holubovi) a Dost Dobrému Dominiku (Šimáčkovi), kteří si v roli instruktorů vedli na jedničku s hvězdičkou. A že seznamovací kurzy jsou srdeční záležitostí, dokázal svojí přítomností a vydatnou pomocí Antipraktický Adam (Balogh), který rozhodně není antipraktický. Díky.

středa, 22 duben 2015 16:07

Projekt SLODIC - tentokrát v Dánsku

SLODIC logo by Janekova Eliska 5.OV týdnu od 12. do 18. dubna se studenti kvinty - Daniela Kasalová, Jan Staněk a Jan Šenk zúčastnili poslední mezinárodní výměny v rámci projektu SLODIC, která se konala v Kodani. Projekt je zaměřen na překonávání kulturních bariér, rozvíjení komunikačních dovedností a práci s informacemi. V tomto duchu probíhaly všechny workshopy, které byly vedeny na zcela profesionální úrovni. Diskuse, práce s filmem, vymýšlení sloganů, tanec, bubnování na africké djembe, prezentace a vyslechnutí silných životních příběhů a osudů – to vše v nás zanechalo hluboký dojem. Své kouzlo měla i prohlídka Kodaně. Navštívili jsme Round Tower, IQ Park, projeli se lodí, viděli výměnu stráží v královském paláci a samozřejmě jsme nemohli vynechat symbol Kodaně - Malou mořskou vílu.

Týden uběhl neuvěřitelně rychle a my jsme se museli rozloučit s našimi přáteli. Ale už teď je nám jasné, že i když projekt skončil, nebylo to naše poslední setkání.

Fotografie naleznete na facebooku či ve školní fotogalerii.

Pokud se chcete dovědět více o celém projektu, podívejte se na slodic.wordpress.com

2015 04 SLODIC Denmark

středa, 22 duben 2015 15:55

Mezinárodní jazyková zkouška FCE

Cambridge EnglishV letošním školním roce se nám opět dařilo. Studenti Pavel Duba, Radek Mojžíš, Kateřina Rosičková, Karolína Staňková a Noemi Wasserbauerová úspěšně složili mezinárodní zkoušky FCE, a to s vynikajícími výsledky. Někteří studenti dosáhli ve zkoušce na úroveň C1, která odpovídá velmi pokročilé znalosti angličtiny.

Měli jsme také možnost poprvé využít spolupráce s autorizovaným zkouškovým centrem P.A.R.K. Poplatek za úspěšnou zkoušku je plně hrazen nadačním fondem gymnázia.

Blahopřejeme!

Pokud si chcete vyzkoušet vzorový test, podívejte se na http://www.zkouskypark.cz/cs/fce

čtvrtek, 26 únor 2015 12:45

English is Easy :-)

speech bubbles2Ve dnech 18. a 24. 2. 2015 se v Pelhřimově konala okresní kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. V kategorii I.B získal druhé místo Matěj Vandas (prima). Tato kategorie je bez postupu.

V kategorii II. A opětovně zazářil Matěj Doležálek (kvarta), kterému jeho zlatá medaile zajistila postup do krajského kola.

V kategorii III.A studentka Anna Maryšková (1.A) obsadila skvělé třetí místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme.

úterý, 20 květen 2014 15:39

MÁJaLES

2014 MAJaLES
V pátek 9. 5. 2014 uspořádali studenti gymnázia akci nazvanou MÁJaLES. 

V parku nedaleko ZŠ Hradská se nacházel start, cílem celé akce bylo „dobytí“ zříceniny hradu Orlík. Cestou jednotlivé týmy plnily nejenom praktické úkoly jako např. přelézání lana, hod na cíl, skládání lodičky, slalom, ale dozvěděly se i spoustu zajímavostí o přírodě a historii. Na nádvoří hradu Orlík si pak účastníci mohli opéct jablko nebo špekáček, zaposlouchat se do tónů kytary a zazpívat si s ostatními.

Akce se mohla zúčastnit široká veřejnost, nejenom studenti našeho gymnázia. Účast byla vskutku nečekaná – na trasu celkem vyrazilo 49 týmů! Blahopřejeme vítěznému družstvu ze septimy :-)

Zvláštní poděkování patří především studentům primy a sekundy za skvělé nápady, tercii a kvartě za organizaci celé akce.

Podívejte se na fotografie: facebookové fotoalbum/ fotogalerie.

úterý, 29 duben 2014 17:39

FCE: They passed!

speech bubbles2Ivan Kříž, Adam Novák, Matouš Skála, Filip Rýzner, Kateřina Šarfová, Filip Švácha a Martina Váňová. Co mají tito studenti společného? Všem se podařilo úspěšně složit náročnou mezinárodní zkoušku First Certificate in English (úroveň B2, Upper intermediate).  Kromě certifikátu a dobrého pocitu naši studenti získají i finanční příspěvek z Nadačního fondu Gymnázia dr. A. Hrdličky, ze kterého uhradí část poplatku za zkoušku.

Blahopřejeme!

Pokud máte chuť si vyzkoušet vzorové testy, podívejte se na odkazy:
http://www.examenglish.com/FCE/?gclid=CNHpurqK8r0CFSfmwgodLDoAzw  
http://www.flo-joe.co.uk/fce/students/tests/tsindex.htm 

EuropeDne 19. 3. 2014 proběhlo finálové kolo soutěže „S Vysočinou do Evropy“. Prvního kola se zúčastnilo více než pět set studentů, kteří po čtyři soutěžní týdny pečlivě odpovídali na otázky o Vysočině, a to nejen v českém, ale i v anglickém jazyce. Z tohoto počtu soutěžících se do finálového kola probojovala vítězná třiadvacítka, v níž měla naše škola sedmičlenné zastoupení. Studentky Marie Svatková (6.O) a Markéta Jenčová (7.O) získaly se shodným počtem bodů 5. místo. Iveta Kosová, Martina Kasalová a Vuong Vy Linh ze sexty společně s Jiřím Dalíkem a Karolínou Staňkovou ze septimy umístili na 11. – 20. místě, Ceny byly velice lákavé, kromě různých upomínkových předmětů od sponzorů se jednalo například o flash disky, maturitní slovníky či notebooky.

Fotografie z finálového kola a předávání cen najdete zde.

2014 03 S Vysocinou do Evropy 1 2014 03 S Vysocinou do Evropy 2 2014 03 S Vysocinou do Evropy 3 2014 03 S Vysocinou do Evropy 4 2014 03 S Vysocinou do Evropy 5

Karolína Staňková, 7.O

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»
Strana 1 z 2